Ziņas

Sabiedrība

Ja vajadzēs, Zemessardze gatava sniegt palīdzību

Gatavi palīdzēt. Zemessardzes 27.kājnieku bataljona karavīri un zemessargi Liepas pagastā, poligonā “Salmiņi”, pārbaudīja gatavību atbalsta sniegšanai veselības nozarei. Top telts, kurā nepieciešamības gadījumā var veikt veselības pārbaudes vai uzņemt slimniekus. Foto: Normunds Kažoks

Lai pārbaudītu personāla gatavību sniegt atbalstu valsts un pašvaldību institūcijām “Covid-19” izplatības ierobežošanā, ja tas būtu nepieciešams, nedēļas nogalē Zemessardzes bataljonos visā valsts teritorijā notika
pārbaude.

Zemessardzes bataljoni savās atbildības teritorijās trenējās telšu uzstādīšanā un pārbaudīja aprīkojuma darba kārtību. Testēta arī vienību personāla gatavība reaģēt krīzes situācijās, sadarbojoties ar valsts institūcijām.

Arī Zemessardzes 27.kājnieku bataljons, ievērojot Slimību profilakses un kontroles centra noteiktās preventīvās un pretepidēmiskās instrukcijas, veica gatavības pārbaudi atbalsta sniegšanā veselības nozarei un Valsts robežsardzei, ja rastos tāda nepieciešamība. Teltis cēla un aprīkojumu pārbaudīja Liepas pagastā, poligonā “Salmiņi”, savukārt Naukšēnu novadā tika pārbaudīta spēja sniegt atbalstu Valsts robežsardzei.

Zemessardzes 27.kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Normunds Zaviļeiskis skaidro, ka šīs nebija mācības, bet gatavības pārbaude: “Izslu­dinātās ārkārtējās situācijas dēļ kolektīvās mācības esam uz laiku pārtraukuši. Šī bija gatavības pārbaude, kurā testējām, cik ilgā laikā varam sniegt palīdzību Veselības ministrijai. Noskaidro­jām, cik ilgā laikā varam ierasties, sagatavot nepieciešamos materiāli tehniskos līdzekļus, uzkraut transportā, nobraukt konkrētu attālumu, izkraut, uzsliet teltis, aprīkot tās atbilstoši prasībām, lai būtu elektrība, siltums, gultas, dezinfekcijas līdzekļi, viss nepieciešamais. Kad viss bija paveikts, hronometrs tika izslēgts. Tagad mums zināms, kāds ir gatavības laiks reaģēt, ja ir lūgums pēc šādas palīdzības.”

Citi bataljona karavīri un zemessargi testēja, cik laika nepieciešams, lai ierastos palīgā robežsardzei. Tika apsekoti objekti, kuros potenciāli palīdzība būtu nepieciešama, konstatēts, cik ilgā laikā var nokļūt konkrētā objektā, kā arī pārbaudīta tehnikas gatavība.

Pārbaudes apliecinājušas, ka Zemessardze gatava sniegt atbalstu sabiedrībai, ja tāds būtu nepieciešams. N. Zaviļeiskis norāda: “Tagad precīzi zinām laiku, kāds nepieciešams, lai reaģētu uz Veselības ministrijas vai citu valsts institūciju aicinājumu, un atliek gaidīt, vai šāda palīdzība tiks prasīta. Kā teicis aizsardzības ministrs, Nacionālie bruņotie spēki ir gatavi, un šajā nedēļas nogalē par to kārtējo reizi pārliecinājāmies. Esam apzinājuši, cik daudzi zemessargi, cik ilgā laikā var ierasties, ja būs attiecīgā pavēle. Tāpēc arī uz šo pārbaudi netika aicināts viss bataljons, bet tikai noteikts skaits karavīru un zemessargu, jo, kā jau minēju, plašākas mācības ir pārtrauktas.”

Bataljona komandieris aktīvi sadarbojas arī ar pašvaldību civilās aizsardzības komisijām, kas šajā laikā regulāri tiekas, lai pārrunātu aktualitātes un paustu gatavību sniegt nepieciešamo atbalstu.