Ziņas

Sabiedrība

Izvēlas oriģinālas dāvanas

Ideja sirsnīgām brokastīm. Pārsteigumam Valentīndienā ne vienmēr jābūt dārgas dāvanas izteiksmē. Katram būs pa spēkam pagatavot brokastisFoto: no interneta

Šajā nedēļā, pastaigājoties pa veikaliem, tā vien šķiet, ka dominē sarkanā krāsa. Par to nav jābrīnās, jo jau rīt būs Valentīndiena jeb mīlestības svētki. Ja esi starp tiem, kas ne īpaši laicīgi domā par dāvanu mīļotajam cilvēkam, tad “Druva” palīdzēs rosināt idejas, lai svētki būtu izdevušies.

Pagatavo ēdienu sirds formā

Lai Valentīndienas rītā brokastis padarītu par romantisku pasākumu, atliek tikai

uzcept parastās pankūkas sirsniņas formā un saldumam pievienot zemenes ar putukrējumu. Ja pankūkas neietilpst rīta rituāla plānos, tad veiksmīgi var izlīdzēties ar ceptu olu, kas tāpat pagatavota – sirsniņformā. Un, protams, neaizmirstiet aiznest brokastis savai otrai pusītei gultā. Ja mājās nav sirsniņformas, tad tās var meklēt SIA “Trauki” veikalā Cēsīs. Metāla formiņas būs paslēpušās kaut kur piedāvājumā starp sirsniņveida svecēm, interesantiem atslēgu piekariņiem, romantiskām salvetēm un citiem šiem svētkiem raksturīgiem nieciņiem.

Ja negribas pašam gatavot, tad iepriekšējās dienas vakarā ir jāiegriežas kādā no konditorejas veikaliem, kur noteikti atradīsiet kūkas un citus gardumus, kas arī izgatavoti sirds formiņās.

Galvenais – dāvanai piešķirt individualitāti

Salonā “Mottand” norāda, ka ik gadu ap Valentīndienu netrūkst pasūtījumu, jo cilvēki vēlas oriģinālas dāvanas. “Pats pirmais klients, kas kaut ko vēlējās pasūtīt Valentīndienai, bija jau pirms nedēļas. Vēlējās apdrukātu t-kreklu, uz kura būtu divi balodīši,” stāsta Marika Sarmule no salona “Mottand”. Viņa uzsver, ka uz šiem svētkiem sanāk apdrukāt visdažādākās lietas, tostarp arī

apakšveļu, krūzītes un dekoratīvos spilventiņus. “Tādu īpašu piedāvājumu Valentīndienai neradām, taču gandrīz katru gadu mums ir spilventiņi ar dažādiem uzrakstiem un mīļvārdiņiem. Šādi spilventiņi gan iepriecina saņēmēja sirsniņu, gan ir dekoratīvs elements. Turklāt tos var arī personalizēt, pieliekot klāt “zīmīti” ar norādi kam, no kā. Patiesībā daudzi jau nāk ar konkrētu mērķi – paši atnes līdzi to, ko vēlas apdrukāt vai izvēlas kaut ko no mūsu piedāvājuma. Ir tādi tradicionālie piemēri – no sērijas “es kaut ko gribu, bet nezinu ko”,” min M.Sarmule un saka, ka ar zīmīgāko Valentīndienas simboliku tiek saistīti zaķīši, balodīši, amora bulta, gulbji, kā arī dažādi mīļdzīvnieciņi, kuru vārdos puisis vai meitene ir pieraduši dēvēt viens otru.

Viņai gan pašai Valentīndiena nav vienīgā, bet tikai viena no dienām, kad ir jārunā par attiecībām, mīļumu un sirsnību. “Esmu starp tiem, kas uzskata, ka par Valentīndienu var pārvērst jebkuru no 365 dienām gadā,” viņa saka.

Gultasveļa – romantiska vakara atribūtika

Protams, izsmalcinātas dāvanas var meklēt arī veļas veikalos. Ja gribas mīļotajam pasniegt dāvanu, kas iepriecinās abus, tad ir vērts iegādāties jaunu gultasveļas komplektu. Veikala “Mīkstumiņa gultasveļa” (Cēsīs) vadītāja Ilona Einika ir pārliecināta, ka atbilstoši romantiskam vakaram pielāgota gultasveļa ir viens no būtiskākajiem elementiem, lai svētkus padarītu neaizmirstamākus.

“Protams, gultasveļa ir tas, ko var saistīt ar Valentīndienu, jo īpaši tas attiecas uz veļu, uz kuras attēlot dažādi ziedu motīvi. Noteikti topa virsotnē ir gultasveļa ar rozēm. Tā jau pieder pie klasikas. Ar sirsniņām gan mums nekā nav, jo cilvēki tādu nepieprasa. Auduma ziņā gan izvēle ir ļoti dažāda. Dažam patīk mikrošķiedras audums, citam satīna vai kokvilnas. Interesanti, ka jaunu gultasveļu izvēlēties nāk kā sievietes, tā vīrieši. Jāsaka, ka mūsu veikaliņš tika atvērts tikai novembrī, tāpēc man ir grūti salīdzināt, vai cilvēku interese par jaunas gultasveļas iegādi ir kļuvusi lielāka vai mazāka,” teic I.Einika un novēl katram atrast un glabāt sirdī savu amoriņu.

Bez ziediem nu nekādi

Interesanti, ka arī par pašiem steidzīgākajiem dāvanu gādātājiem tiek padomāts, jo, piemēram, daudzos ziedu veikalos, kur galvenokārt svētku laikā iegriežas vīriešu dzimuma pārstāvji, līdztekus jau ierastajam piedāvājumam ir arī mīkstās rotaļlietas, piemēram, dažāda lieluma lācīši.

Bet pie oriģinālajām dāvanām vēl jāpiemin arī “Šoko pasta” (šokolādes pastkarte) īpašais Valentīndienas piedāvājums – ar iespēju nosūtīt mīļotajam cilvēkam šokolādes pastkarti, uz kuras tiek iestrādāta fotogrāfija, kurā, piemēram, abi “balodīši” ir redzami kopā. “Šoko pasta” ideju ģenerators Mārtiņš Jarohovičs stāsta, ka šādu dāvanu pasniegt svētkos galvenokārt izvēlas tie, kuru otrās pusītes atrodas kaut kur tālu prom.

Ilze Fedotova