Ziņas

Sports

Izveidots kārtīgs hokeja laukums

Gaida ziemu. Biedrības "esi sveiks!" ierīkotajā hokeja laukumā būs prieks spēlēt.

Drustēnieši varbūt vairāk nekā citi gaida sniegu un salu. Tad varēs sākties lielais hokejs un daudzu iecienītais turnīrs “Drustu kauss hokejā”. Tas jau desmit gadus pulcē simts un vairāk hokejistu no tuvas un tālas apkārtnes. Spēlēts ticis gan skolas slidotavā, gan uz ezera ledus.

Vairākus gadus drustēniešiem bija sapnis – ierīkot hokeja laukumu, kas aprīkots ar bortiem. 2015.gada sākumā tika nodibināta biedrība “Esi sveiks!”, kuras mērķis ir gan uzlabot turnīra administrēšanu, gan arī darīt visu, lai atrastu līdzekļus hokeja laukuma aprīkojuma iegādei.

“Pērn sagatavojām un iesniedzām projektu “Drustu hokeja laukums” biedrībā “Cēsu rajona lauku partnerība”, lai varētu iegādāties aprīkojumu – bortus, jaunus hokeja vārtus, kā arī soliņus, ko nolikt pie hokeja laukuma, lai visiem simts hokejistiem no spēles brīvajā laikā nav jāsēž sniegā,” stāsta biedrības valdes pārstāvis Intis Skoboļevs. Viņš vienlaikus ir arī Drustu pamatskolas sporta skolotājs un Drustu ciema sporta organizators.

Intis ar lepnumu stāsta, ka pirmajā vērtējumā “Cēsu rajona lauku partnerībā” par savu projektu drustēnieši saņēma maksimālo punktu skaitu. Drustēnietis uzsver, ka nebūt nebijis tik sarežģīti uzrakstīt projektu, kā dažkārt dzirdēts. “Esi sveiks!” no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai saņēma 17 504 eiro un varēja paveikt visu iecerēto.

“Svarīgi, ka Raunas novada paš­valdība uz desmit gadiem noslēdza līgumu ar biedrību par Drustu skolas slidotavas zemes nomu. Tagad varam saimniekot, uzstādot uz nomas zemes savus šajā projektā iegādātos pamatlīdzekļus pēc vajadzības gan ziemā, gan vasarā,” stāsta Intis Skoboļevs un uzsver, ka biedrības slidotava būs brīvi pieejama gan hokeja spēlēšanai, gan slidošanai. Kad hokeja sezona beigsies, laukumā varēs spēlēt florbolu un tenisu.