Ziņas

Sabiedrība

Izveidota lietotne “Vidzeme Coast”

Vidzemes piekrastes pašvaldību tūrisma informācijas centri sadarbībā ar “Karšu izdevniecību “Jāņa sēta”” sagatavojuši mobilo lietotni “Vidzeme Coast”, aģentūru LETA informēja Saulkrastu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Marika Grasmane.

Lietotne pieejama latviešu, krievu un angļu valodā, un tajā pārskatāmi un ērti iespējams atrast informāciju par 676 objektiem un pakalpojuma sniedzējiem Alojas, Carnikavas, Limbažu, Salacgrīvas un Saulkrastu novados.

Lietotnē atrodama informācija par visu novadu ievērojamākajiem apskates objektiem un norādītas to atrašanās vietas – katram apskates objektam kartē pieejams apraksts, kontaktinformācija un fotoattēli. Kartē attēloti arī maršruti autobraucējiem, kājāmgājējiem, laivotājiem un velobraucējiem, kā arī iekļauta informācija par 2015.gada lielākajiem pasākumiem visā “Saviļņojošās Vidzemes” teritorijā. Mobilā lietotne palīdzēs saplānot “Saviļņojošās Vidzemes” apceļošanu, ērti atrast tuvumā esošās ēdināšanas iestādes vai naktsmītnes un pat kartē iezīmēs tuvāko ceļu, pa kuru nonākt galamērķī.

Kopīgas mobilās lietotnes izstrāde jau ilgu laiku bijusi “Saviļņojošā Vidzeme” tūrisma klastera iniciatīvas (Alojas, Carnikavas, Limbažu, Salacgrīvas un Saulkrastu pašvaldības) darāmo lietu sarakstā.

“Android” ir pasaulē populārākā viedtālruņu operētājsistēma, kura tiek izmantota vairāk nekā 80% ierīcēs. Šī iemesla dēļ pirmā “Vidzeme Coast” lietotnes versija ir izstrādāta “Android” viedtālruņiem un planšetām. Lietotne atbalsta visas operētājsistēmas versijas, sākot ar 3.0. Lietotāji bez maksas var ielādēt “Vidzeme Coast” “Google Play” veikalā.

LETA