Ziņas

Sabiedrība

Izstrādāta jauna velomaršruta karte “Apriteņo Smiltenes ezerus”

Gatavojoties starptautiskajai tūrisma izstādei “Balttour 2015”, pēc Smiltenes novada tūrisma informācijas centra pasūtījuma izgatavota jauna velomaršruta karte “Apriteņo Smiltenes ezerus” drukātā veidā, aģentūru LETA informēja Smiltenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Arita Smalkā-Boriseviča.

Velomaršruta karte ir idejas turpinājums pēc pagājušā gada Smiltenes novada tūrisma centra rīkotā aktīvās tūrisma sezonas noslēguma pasākuma, kura gaitā šis maršruts pirmo reizi tika izbraukts, un, pēc dalībnieku ierosinājuma, tika strādāts gan pie idejas par kartes izdošanu, gan trases marķēšanu, lai tas būtu pieejams ikvienam aktīvās atpūtas baudītājam un ikvienam velobraucējam.

Tas ir 29 kilometrus garš vidējas grūtības apļveida velomaršruts, kas lielākoties ved pa labas kvalitātes grants un meža ceļiem, bet mazākajā daļā klāts ar asfalta segumu. Ceļš piemērots braukšanai laikā no maija līdz oktobrim.

Šis ir vietējas nozīmes velomaršruts un Vidzemes tūrisma asociācija pēc Smiltenes novada tūrisma informācijas centra lūguma piešķīrusi tam marķējuma numuru 115. Velomaršruts nelielā posmā pārklājas ar nacionālās nozīmes velomaršrutu Nr.6 (“Tour de Lat Est”), bet Smiltenes apkārtnē tas vietām krustojas vai pārklājas ar kādu no trīs dažāda garuma un sarežģītības pakāpes Smiltenes velotakām, kas tapušas, pateicoties AS “Latvijas Valsts meži” ieguldītajam darbam.

Maršruts ļauj izbaudīt šai pusei raksturīgās reljefa formas, skaistās ainavas, veldzēties septiņos meža ezeros, iepazīt dabas un kultūrvēsturisko mantojumu, vietējos iedzīvotājus, tradīcijas un kultūru.

Maršruts vijas gar Smiltenes evaņģēliski luterisko baznīcu, vēsturisko Kalnamuižas kompleksu, Niedrāja ezeru un tā apkārtni, ezeru Latvijas kontūras formā, ievērojamo Pārkalņu naudas akmeni, Silvas dendroloģisko parku, dižo Cērtenes pilskalnu un daudziem mazākiem dabas objektiem.

Pavasarī šis maršruts tiks marķēts un tajā tiks uzstādīti arī informācijas stendi pie objektiem. Tāpat tuvākajā laikā būs pieejama maršruta GPS versija lejupielādei.

Velomaršruta karte “Apriteņo Smiltenes ezerus” tapusi sadarbībā ar SIA “Sports S”.

LETA