Ziņas

Redzeslokā

Izsolē nepārdotā ēka, villa ”Henriete”

Ilgāku laiku. Vietējās nozīmes arhitektūras nams Vītolu ielā bija izlikts izsolē, bet pircējs tā arī nav atradies.Foto: Marta Martinsone - Kaša

Cēsu novada domes īpašums, 1900. gadā celtais savrupnams Vītolu ielā 9, nodēvēts par villu ”Henriete”, bija nonācis izsolē, taču pagājušajā gadā pircējs tā arī neatradās. Varenais nams 250 metru attālumā no upes, Gaujas meža ielokā būvēts kā ģimenes atpūtas māja, bet pēdējos gados pašvaldība to bija izveidojusi kā daudzdzīvokļu namu, izīrējot telpas īrniekiem.

Skaistākā un varenākā no vasaras ēkām pie Gaujas izsmalcināto koka mežģīņu dēļ ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis, un turpmākajiem īpašniekiem sevišķā, bet šobrīd ļoti nolaistā māja ar 482,8 m2 un 16 istabām, zemi un palīgēku stāv tukša. Pašvaldība uz šo īpašumu izbūvējusi tikai labiekārtotu ceļu. Par nosaukto un arī samazināto izsoles cenu pašvaldība īpašumu Vītolu ielā tā arī nevarēja pārdot.

“Pašvaldībā joprojām esam ieinteresēti namu pārdot. Ja tas nenotiks, rīkosim ideju konkursu par to, kā šo īpašumu varētu izmantot. Tie, kas nāks ar pārliecinošu ideju, iespējams, no pašvaldības saņems īpašuma nomas vai izmantošanas līgumu,” skaidro Attīstības un būvvaldes pārvaldes vadītājs Atis Egliņš – Eglītis. Līdzīgi kā apsaimniekotāji tika rasti kādreizējās Ruckas muižas ēkai. “Drīz rīkosim ideju konkursu. “Henrietei” ir arī potenciāls, lai tā taptu par sabiedrības vajadzībām izveidotu objektu. Galvenais mājā ielaist dzīvību, lai tā nebūtu tukša. Pavasarī izsludināsim ideju konkursu par iespējamajiem apdzīvošanas variantiem.”