Ziņas

Sabiedrība

Izsludināts tradicionālais Lielās talkas Pagalmu konkurss

Lielās talkas organizatori ir izsludinājuši Pagalmu konkursu, kura mērķis ir izvēlēties pagalmu, kurš tiks sakopts sadarbībā ar ainavu arhitektiem un studentiem.

Kā liecina informācija portālā “Talkas.lv”, konkursā var piedalīties tie, kas vēlas atpūsties skaistākā un sakoptākā pagalmā.

Lai piedalītos konkursā, ir jānofotografē savs daudzdzīvokļu mājas pagalms, jāsarīko tikšanās ar kaimiņiem, lai apspriestu pagalma problēmas. Tikšanās laikā kaimiņiem ir jāvienojas par vēlamajiem uzlabojumiem, kā arī jānoskaidro, kam pieder pagalma zeme un vai kaimiņi ir gatavi piedalīties talkā. Konkursa dalībniekiem arī pašiem ir jābūt gataviem līdzdarboties projektā – piedalīties pagalma projekta apspriešanā kopā ar ainavu arhitektiem, studentiem un Lielās talkas Pagalmu sakopšanas kustības organizatoriem, vienoties par vēlmēm un savākt kaimiņu parakstus pagalma labiekārtošanas projektam.

Kopumā Latvijas reģionos tiks izvēlēti trīs pagalmi, kuri tiks labiekārtoti ar profesionālu ainavu arhitektu un augstskolu studentu palīdzību. Eksperti sagatavos pagalma labiekārtošanas projektu, ko kopā ar vietējiem iedzīvotājiem īstenos Lielās talkas laikā, 25.aprīlī.

Lai pieteiktu savu pagalmu konkursam, līdz 22.februārim ir jāaizpilda pieteikuma anketa, kas atrodama mājaslapā “Talkas.lv”.

LETA