Ziņas

Sports

Izslēgšanas spēļu prieki un bēdas

Pusfinālā. Vīriešu virslīgas čempionātā florbolā vietu pusfinālā jau nodrošinājuši “Lekrings” florbolisti, sērijā ar 4:0 uzvarot “Irlava” komandu. Foto: no albuma

Latvijas florbola čempionātā gandrīz visās līgās notiek izslēgšanas spēles, un Cēsu novada komandām tās aizrit ar mainīgām sekmēm.

“Lekrings” jau pusfinālā

Tieši mēnesis atlicis līdz finālu dienai Latvijas florbola čempionātā vīriešu virslīgas komandām. Vēl turpinās ceturtdaļfinālu spēle, un šobrīd tikai Cēsu komandai “Lekrings” pietika ar četrām spēlēm, lai iekļūtu pusfinālā. Ceturtdaļfinālā un pusfinālā spēļu sērija turpinās līdz kādas komandas četrām uzvarām.

Kā zinām, regulārajā turnīrā “Lekrings” ieņēma pirmo vietu, kas ceturtdaļfinālā deva nosacīti vājāku pretinieku, astotajā vietā esošo “Irlava”. Taču izslēgšanas spēlēm ir cits raksturs, te vairs vāju pretinieku nav, ne reizi vien gadījies, ka astotajā vietā esošā komanda spēj pārsteigt līderus, izsitot tos no tālākām cīņām par god­algām. Tas gan nenotika šoreiz,    cēsniekiem pietika ar četrām spēlēm, lai sērijā svinētu uzvaru 4:0. Vislielākā intriga bija pirmajā spēlē Cēsīs, kad īsi pirms pamatlaika beigām vadībā ar 5:4 bija Irlavas florbolisti. Taču 14 sekundes pirms trešā perioda beigām Olafs Zvīnis, gūstot savus otros vārtus spēlē, panāca 5:5, bet pamatlaika astotajā minūtē Toms Rīsmanis atnesa uzvaru Cēsu komandai. Arī viņam tie bija otri vārti šajā spēlē. Vēl precīzi bija Roberts Zande un Jānis Melderis.

Otrajā spēlē, kas arī notika Cēsīs, “Lekrings” svinēja pārliecinošāko uzvaru sērijā 7:2. Lai arī otrās trešdaļas sestajā minūtē viesi izvirzījās vadībā 2:1, turpinājumā Cēsu komanda guva sešus bezatbildes vārtus. Divreiz precīzs bija Krišjānis Tiltiņš, pa reizei Irlavas komandas vārtsargu pārspēja Edgars Puriņš, Artūrs Jurševskis, Miķelis Roops, Olafs Zvīnis, Kaspars Lisovskis.

Nākamās divas spēles notika izbraukumā, taču cēsnieki neļāva Irlavas komandai izmantot sava laukuma priekšrocības. Vispirms spraigā spēlē svinēta uzvara 6:4. “Lekrings” visu laiku bija vadībā, un, lai arī mājnieki trīs reizes spēja samazināt rezultāta starpību līdz minimumam, lauzt spēles gaitu neizdevās. Cēsu komandas labā trīs vārtus guva O. Zvīnis, pa reizei precīzi bija:    E. Puriņš, J. Melderis, K. Tiltiņš.

Līdz ar to sērijā rezultāts 3:0 un nākamā spēlē varēja būt pēdējā Irlavas komandai. Lai kā viņi centās, no tā izbēgt neizdevās, “Lekrings” svinēja uzvaru 7:3, iekļūstot pusfinālā. Divus vārtus guva Bruno Beķeris, pa reizei pretinieku vārtsargu pārspēja: E. Puriņš, K. Tiltiņš, A. Jurševskis, K. Lisovskis un Pauls Erenbots.

Kurš būs Cēsu komandas pretinieks, jautājums vēl atklāts, jo duelī starp komandām “Talsu NSS/ Krauzers” un “Ķekava” rezultāts ir 2:2.

Cīņa par pusfinālu turpinās arī divos citos pāros, kur ‘Rubene” ir vadībā 3:1 pret “Oxdog Ulbroka LU”, bet “Lielvārde FatPipe” šobrīd ar 3:1 ir vadībā pret FBK “Valmiera”.

“Līgatne” sagādā pārsteigumu

Ceturtdaļfināli turpinās arī sieviešu virslīgā, kur sērija rit līdz kādas komandas trim uzvarām. Cēsu “Lekrings” dāmas aizvadījušas divas spēles pret “Rubene-1”, abās ciešot pamatīgus zaudējumus 2:8 un 1:8. Pirmajā Cēsu komandas labā vārtus guva Luīze Raseiceva un Kate Meldere, otrajā vienīgos vārtus guva Džeina Eglīte. Sērijā 0:2, un nākamā spēle ir par to – būt vai nebūt turpinājumam.

Taču pārsteigumu spēja sagādāt “Līgatne”, pagarinājumā ar 5:4 pārspējot FK “Ķekava”. Lai arī trešajā periodā līgatnietes bija iedzinējos 2:4, viņas ne tikai spēja panākt izlīdzinājumu, bet gūt arī uzvaras vārtus. Trīs vārtus, arī uzvaru nesošos, guva Gundega Vancāne, precīzas bija arī Agnese Broliša un Madara Adamane.

Sērijā Līgatnes komanda izvirzījusies vadībā 1:0, šonedēļ trīs spēles – vispirms, ceturtdien, Ķekavā, tad sestdien un svētdien    savā laukumā.

Turpinājums nesekoja

Vīriem 2.līgas čempionātā jau pirmajā izslēgšanas spēļu kārtā apstājās komanda “Līgatne”. Regulārajā turnīrā viņi Austrumu grupā ierindojās otrajā vietā un ceturtdaļfināla sērijā līdz divām uzvarām tikās ar Rietumu grupas trešo spēcīgāko komandu “Talsu NSS/ ADAX”.

Spraigās spēles parādīja, ka abas komandas ir spēkos līdzvērtīgas. Pirmajā spēlē Talsos uzvarētājs noskaidrojās pagarinājumā, kurā veiksme bija Talsu komandas pusē, kas svinēja uzvaru 4:3. Līgatnes komandas labā vārtus guva Kristers Ģērmanis, Pēteris Bondars, Angus Mārtiņ­jēkabs.

Otrajā spēlē gan pamatlaiks, gan pagarinājums noslēdzās neizšķirti 4:4 un uzvarētāju noteica pēcspēles metienu sērijā. Arī te bija vajadzīgi astoņi raundi, lai noskaidrotu labāko, un šoreiz uzvarēja Līgatnes komanda. Pamatlaikā divus vārtus guva Jānis Preimanis, pa vienam vārtu guvumam Reinim Girgensonam, Oskaram Balodim.

Pusfinālistu noskaidroja trešajā spēlē, kurā ar 7:4 uzvarēja Talsu komanda, un līgatniešiem sezona beigusies. Pēdējā spēlē divus vārtus guva A. Mārtiņjēkabs, pa reizei precīzi bija O. Balodis, Kaspars Malojlo.

“Lekrings Sr.” vadībā

Aizvadīts kārtējais sabraukums arī veterānu 35+ līgā, kurā “Lekrings Sr.” guva trīs uzvaras, izvirzoties pirmajā vietā turnīra tabulā. Daļēji tas pateicoties arī tāpēc, ka uz sabraukumu neieradās līdzšinējie līderi, Talsu florbolisti. Viņiem trīs tehniskie zaudējumi ar 0:5, arī pret Cēsu komandu, un nācās atdot līderpozīcijas. Vēl cēsnieki ar 5:4 uzvarēja komandu “Alusvēderi”. Vispirms “Lekrings Sr.” panāca 4:0, tad pretinieks rezultātu izlīdzināja, bet pusotru minūti pirms pamatlaika beigām vārtus guva Cēsu komanda, svinot uzvaru. Divus vārtus guva Jānis Platacis, vienus – Andris Malkavs, Kaspars Zauls un Ēriks Akulovs.

Vēl vienā spēlē cēsnieki ar 14:2 sagrāva FK “Metēji/ Ogre”. “Lekrings Sr.” komandā īpaši izcēlās Ē. Akulovs, kurš guva astoņus vārtus un izdarīja trīs rezultatīvas piespēles. Trīs vārtus guva Gints Timoško, vienus J. Platacis, K. Zauls, Andris Malkavs.