Ziņas

Sports

Izskan pludmales volejbola turnīri

Pludmales volejbols Latvijai olimpiskajās spēlēs neatnesa kāroto prieku, taču cerams, ka tas neietekmēs šī sporta veida popularitāti. Lielāki vai mazāki turnīri vasaras gaitā notiek arī Vidzemē, un trīs ir dalībnieku iecienīti arī mūsu pusē. Divi no tiem jau noslēgušies, un varam paziņot uzvarētājus.

Priekuļos pludmales volejbola seriāls notika astoņās kārtās, pulcējot pārsteidzoši daudz komandu. Kā vēsta turnīra rīkotājs Jānis Mičulis, pavisam piedalījušās 96 komandas no dažādiem Latvijas novadiem. Īpaši pēdējā kārtā atbraukuši daudzi volejbolisti, kuri piedalās arī citos turnīros, un atzīmējuši labo organizētību un vilinošo balvu fondu.

J. Mičulis atzīmē, ka kopumā turnīrā stabilu sniegumu parādījusi komanda “Spriganie”, kuras līderis Andris Dolženko šajā turnīrā uzvarēja jau ceturto reizi, tiesa, katru gadu spēlējot ar citu pārinieku: “Priecē, ka Andris sekmē arī pārinieku izaugsmi. Viņš katru gadu ņem līdzi nevis kādu spēcīgu volejbolistu, bet entuziastu, kurš kopā ar Andri turnīra gaitā ievērojami uzlabo savu sniegumu. Turnīra aizraujošākā intriga notika pēdējā kārtā, kad otrajā vietā esošā komanda “07” neizkļuva no grupas, un bija apdraudēta viņu vieta kopvērtējumā. Spēlētājiem atlika tikai cerēt uz trešajā vietā esošās komandas “Otdix” neveiksmi izslēgšanas spēlēs. Tā arī notika, jo “Otdix” palika septītie, un kopvērtējumā viņus no otrās vietas šķīra nieka divi punkti.”

Turnīrā ar 256 punktiem uzvaru svinēja “Spriganie” – Andris Dolženko/ Kristaps Kiršteins. Otrajā vietā ar 225 punktiem komanda “07” – Pēteris Lāpselis/ Andris Jermacāns, bet trešie ar 223 punktiem – “Otdix” – Lauris Enkuzens/ Jānis Ontužāns.

Lai dotu iespēju izspēlēties iespējami plašākam spēlētāju lokam, notika arī turnīrs veterāniem un MIX komandām, kurā vienam dalībniekam bija jābūt dāmai vai kungam vismaz 50 gadu vecumā. MIX sacensībām pieteicās 11 komandas, un uzvaru svinēja Henrihs Krauklis/ Vilnis Dārznieks. Otrajā vietā Steinārs Brūveris/ Nellija Tinusa, trešajā – Aigars Kalniņš/ Laura Slišāne.

Turnīrā veterāniem 40+ ļoti sīvā cīņā, apsteidzot konkurentus tikai par vienu punktu, uzvarēja Agris Lazdiņš/ Aivars Tinuss. Otrie Andris Rieksts/ Normunds Liepiņš, trešie – Guntis Braučs, Gunārs Balka.

Cēsu novada pludmales volejbola čempionātā šajā vasarā tika aizvadītas deviņas kārtas. Turnīra rīkotājs Ģirts Mārtiņš stāsta, ka vasaras gaitā Cēsīs spēlējušas vismaz 80 komandas: “Jāteic, ka šogad bija liela spēlētāju mainība, un te viesojās komandas no Siguldas, Murjāņiem, Vecpiebalgas, Valmieras un citām vietām. Vienmēr mums spēles bijušas otrdienās, šoreiz dažas kārtas ieliku arī sestdienā ar nodomu, lai tiek vairāk spēlētāju, bet izrādījās, ka darba dienu vakaros aktivitāte bija lielāka, spēlētāju vairāk. Acīmredzot jāpaliek uzticīgiem otrdienām, lai arī dažkārt finālspēles noslēdzās jau tumsā.”

Ņemot vērā spēlētāju mainību, šoreiz netika skaitīts kopvērtējums, bet Cēsu čempionāta titulus sadalīja pēdējā kārtā. Meistaru klasē zelta medaļas un novada čempionu titulu izcīnīja Andris Dolženko/ Steinārs Brūveris, kuri finālā, emocijām bagātā trīs setu cīņā, pārspēja Jāni Rukmani/ Aleksandru Abramovu. Bronzas mačā jaunie Cēsu Sporta skolas audzēkņi Lauris Lauciņš un Artis Dricka negaidīti pārspēja pieredzējušos Aivaru Būri un Ģirtu Mārtiņsonu, izcīnot savu pirmo medaļu pieaugušo konkurencē.

Tautas klasē finālposmā veiksmīgāki un meistarīgāki izrādījās Nellija Tinusa un Kristiāns Zelčs, kuri zelta spēlē spraigā cīņā pārspēja Audri Mihailovu/ Pēteri Trekši, tiekot pie kārotajām medaļām un čempionu titula. Bronza – Cēsu Sporta skolas meitenēm Klaudijai Tijārei/ Lāsmai Tomsonei, kuras spēlē par 3.vietu pārspēja Ketiju Sabuli/ Elīzu Vectirāni.

Šīs nedēļās nogalē tiks noskaidroti uzvarētāji arī Amatas novada kausa izcīņā pludmales volejbolā, kurā aizvadīti jau pieci posmi. Pēdējā kārtā trešo reizi pēc kārtas uzvaru izcīnīja komanda Vilnis Tinuss/ Artis Dricka, kuri finālā pārspēja Andri Dolženko/ Ralfu Punānu. Ne mazāk aizraujoša spēle bija par 3. vietu, kur turnīra debitanti Jānis Rukmanis/ Valters Šķēle uzveica Aigaru Kalniņu/ Patriku Pinku.

Amatas novada kausa izcīņas finālā 20. augustā startēs 16 labākās komandas, ņemot vērā kopvērtējuma tabulu vai nākošās labākas komandas pēc uzaicinājuma.