Ziņas

Sabiedrība

“Izsalkušais Jānis” paēda un aizgāja

Slēgts. Restorāns "Izsalkušais Jānis" nogājis no Cēsu sabiedriskās ēdināšanas skatuves, izturot apmēram pusotru gadu. Pašvaldībai uzdevums - atrast šīm telpām jaunu nomnieku.Foto: Māris Buholcs

Cēsnieki pamanījuši, ka jau vairāk nekā nedēļu tumšs un kluss ir restorānā “Izsalkušais Jānis”, kas durvis vēra pagājušā gada vasaras sākumā. Toreiz abi idejas autori Jānis Ierasts un Guntars Kāpostiņš bija pārliecināti, ka izdosies izveidot labāko vietu ne tikai Cēsīs, bet kopumā ārpus Rīgas: “Uz tādu mērķi ejam, jo apzināmies, ka te nav tik daudz cilvēku, lai varētu balstīties tikai uz cēsniekiem. Vasarā apmeklētāju netrūks, bet ziemā jābūt tādā līmenī, lai šurp brauktu arī no Valmieras, Siguldas, Rīgas. Tāpēc izvēlējāmies vietu, kas ir Vidzemes centrā.”

Atbilstoši informācijai portālā firmas.lv restorāna īpašnieks ir uzņēmums SIA “MIAB”, kas pieder Jānim Ierastam (80%) un Irēnai Kāpostiņai (20%). Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs J. Ierasts sarunā ar “Druvu” atzina, ka viņš jau gandrīz četrus mēnešus neesot restorāna projektā, kā vienīgais saimnieks tajā palicis G. Kāpostiņš.

“Druvas” rīcībā esošā informācija gan liecina, ka parādi piegādātājiem krājušies jau senāk. J. Ierasts neslēpa, ka šādi tādi parādi bijuši, bet kurš ēdinātājs gan iztiekot bez tā, taču par to, kas noticis pēdējos mēnešos, viņam nekādas informācijas neesot.

“Izsalkušais Jānis” sevi pieteica kā augsta līmeņa restorānu ar atbilstošām cenām. J. Ierasts atzīst, ka šī latiņa laikam bijusi par augstu: “Jāatzīst, ka šo projektu bijām iecerējuši pārāk lielu. Acīmredzot Cēsīm nevajag restorānu šī vārda vistiešākajā nozīmē. Vasarā jau viss bija kārtībā, bet iepriekšējā ziema bija ļoti, ļoti smaga.”

Viņš stāsta, ka vasaras beigās abi ar Guntaru pašķīrušies, jo sapratuši, ka diviem saimniekiem šajā restorānā nebūs darba: “Nospriedām, ka katram iet savu ceļu būs pareizāk. Guntars vairāk ir radošs cilvēks, es – praktiķis, un sapratu, ka es, praktiķis, neko mainīt te nevarēšu, tas jādara Guntaram. Protams, skumji redzēt, ka viss beidzies, jo cerības likām lielas un darbu ieguldījām daudz,” teic J. Ierasts.

Guntars Kāpostiņš pa tālruni “Druvai” apstiprināja, ka restorāns “Izsalkušais Jānis” tiešām beidzis pastāvēt. Viņš gan neatzina, ka, veidojot šāda līmeņa restorānu, bijuši pārāk ambiciozi mērķi, viņaprāt, vaina meklējama citur: “Tās drīzāk bija mūsu iekšējās problēmas. Manuprāt, izdomāts viss bija pareizi, bet mēs paši ar sevi netikām galā. No visas restorāna epopejas esmu sapratis, ka rūpīgāk jāizvēlas biznesa partneri. Taču nav nozīmes pārāk pārdzīvot, viens posms beidzies, jāceļas un jāiet tālāk.”

Novembra otrajā pusē sociālajos tīklos un arī pie restorāna parādījās informācija, ka “Izsalkušais Jānis” ir paēdis, bet pats ugunsdzēsības depo īsu brīdi ieelpo, lai jau 26.novembrī uzņemtu viesus pēc nelielas rekonstrukcijas. Tika minēts, ka turpmāk restorāns sauksies “Cēsu Centrāle”. Diemžēl darbība tā arī nesākās, jo par parādiem restorānam tika atslēgta elektrība. G. Kāpostiņš atzina, ka tas bijis mēģinājums restartēties, kas diemžēl nav bijis veiksmīgs.

G. Kāpostiņš neslēpa, ka restorāns palicis parādā gan piegādātājiem, gan darbiniekiem, un šobrīd viņš nevarēja komentēt, kas notiks ar parādiem. Parāds arī Cēsu novada pašvaldībai, kam pieder īpašums un kas veco ugunsdzēsēju depo minētajam uzņēmumam bija izīrējusi uz 12 gadiem.

Novada pašvaldības administrācijas vadītājs Jānis Goba informēja, ka pašvaldībā ir saņemts uzņēmuma “MIAB” iesniegums ar lūgumu pirms termiņa izbeigt nomas līgumu: “Nākamās nedēļas domes sēdē deputāti izskatīs šo priekšlikumu, izveidos komisiju, kas veiks objekta apsekošanu un pieņemšanu, un nākamajā dienā komisija ēku pārņems. Parāds pašvaldībai ir vairāk nekā astoņi tūkstoši eiro, bet izvērtēsim, kādi veikti ieguldījumi. Zinām, ka ēkā veikts nozīmīgs remonts, veiktas investīcijas, kas varētu segt šo parādu. Pēc tam meklēsim nākamos ēkas nomniekus. Ceram, ka tā tukša ilgi nestāvēs, jo interesi izrādījuši vairāki uzņēmēji. Varu nomierināt cēsniekus – kazino vai spēļu zāle tur nebūs, ceram, nāks kāds cits ēdināšanas uzņēmums.”