Ziņas

Sports

Izmēģināti spēki Eiropā

Latvijas cīkstoņi atgriezušies no Eiropas čempionāta skolēniem brīvajā cīņā, grieķu romiešu cīņā un brīvajā cīņā sievietēm, kas notika Serbijas galvaspilsētā Belgradā. Šādas sacensības notika pirmo reizi, tāpēc visiem šī bija absolūti jauna pieredze. Kopumā Eiropas čempionāts skolēniem pulcēja gandrīz 600 labākos jaunos cīkstoņus no vairāk nekā 20 valstīm.

Čempionātā katrā svaru kategorijā valsti varēja pārstāvēt divi cīkstoņi vecuma grupā 2002.-2004. dzimšanas gads, un cīņas sporta klubs “Ferrum” pieteica Raineru Lūkinu.

“Jāatzīst, ka par gaidāmo notikumu bija neziņa un liels saviļņojums gan kluba vadībai, gan pašam sportistam,” atzīst kluba prezidente Evija Lūkina. “Ātri vajadzēja izdomāt labāko risinājumu cīkstoņa fiziskās, psiholoģiskās un cīņas sagatavotības uzlabošanai. Izmēģinājām Igaunijā zināmo praksi, pieaicinot attiecīgās svaru kategorijas un līmeņa sportistus no Bauskas un Gulbenes kluba, finansiāli nodrošinot viņus ar dzīvošanu Cēsīs. Kopīgi divu nedēļu treniņi plus individuālais darbs deva rezultātu, ierindojot mūsu kluba cīkstoni starp 14 spēcīgākajiem 25 sportistu konkurencē svaru kategorijā līdz 47 kg.”

Sacensības norisinājās pēc viena mīnusa sistēmas, proti, pēc zaudētas cīņas sportists no čempionāta izstājas. Pirmajā cīņā R. Lūkins tikās ar Ungārijas cīkstoni, lai arī cēsnieks rādīja labu sniegumu, nopelnīja daudzus punktus cīņas gaitā, sāncensis izrādījās nedaudz pārāks. Raineram čempionāts beidzās pēc pirmās cīņas, taču nopelnītie punkti deva pietiekami augstu vietu kopvērtējumā.

Jaunā cīkstoņa sniegumu atzīstami vērtē arī treneris Andis Ruicis, atzīmējot, ka šādā konkurencē jaunietis nenobijās, cīnījās un uzbruka, veidojot savus cīņas momentus visas cīņas laikā: “Iegūtā pieredze ir nenovērtējama un bija ļoti nepieciešama, lai veiksmīgi startētu līdzīgās sacensībās nākotnē un gūtu labus rezultātus.”

Vēl var atzīmēt, ka šie starti kluba vēsturē iezīmējās ar vēl kādu apaļu notikumu, proti, Serbija bija jau desmitā valsts, kurā startējuši “Ferrum” cīkstoņi.