Ziņas

Sports

Izmēģināti spēki Čehijā

Distancē. Roberta Glazera (1309.numurs) cīņu 1500m distancē treneris nodēvējis par Sprīdīša cīņu ar Dienvidu milžiem.Foto: no albuma

Kamēr pieaugušo sportistu domas jau ir nākamās vasaras olimpiskajā spēlēs Tokijā, gados jaunie spēkus izmēģināja Eiropas bērnu vieglatlētikas spēlēs (European Kids Athletics Games), kas norisinājās Čehijā.

Sacensības pulcēja vairāk nekā pusotru tūkstoti dalībnieku no 19 Eiropas valstīm. Jaunie sportisti, 2004. – 2008.gadā dzimušie, sacentās piecās vecuma grupās. Dalībnieku vidū arī vairāku Latvijas sporta skolu un klubu pārstāvji no Liepājas, Smiltenes, Limbažiem, Rīgas, citām, izmēģināt spēkus turp devās arī sporta kluba “Ašais” skrējēji.

Kluba vadītājs un treneris Austris Āboliņš atzīst, ka trīs sacensību dienas deva daudz jaunas pieredzes: “Šis bija kā mazais Eiropas čempionāts ar iespaidīgu dalībnieku skaitu, atklāšanas ceremoniju, teicamu stadionu. Jāteic, šiem mačiem īpaši negatavojāmies, jo sportistiem bija vasaras pārtraukums, ko viņi bija pelnījuši. Pāris nedēļu patrenējāmies, tāpēc pirms sacensībām teicu savējiem, ka būs labi, ja izdosies pietuvoties kaut personiskajiem rekordiem neatkarīgi no iegūtās vietas. Būtiskākais šiem mačiem bija pieredzes gūšana, kad, stāvot startā, blakus ir cita temperamenta sportisti, kuri runā svešās valodās. Piefiksēju, ka ašajos nebija ne mazākā stresa, kā tas bija, piemēram, pirms gada, kad Gēteborgā bija pirmie lielākie starptautiskie mači, tur visi sadega. Šoreiz nekas tāds nenotika.”

Pirmajā sacensību dienā startēja Renāte Beļājeva 60 m sprintā un Ričards Špacs 800 m. Kā zināms, “Ašo” distances ir vidējās, taču, tā kā 2004. gadā dzimušajiem 800 m distances šogad nebija, Renāte izmēģināja spēkus sprintā. Savā skrējienā, kopumā tādu bija 13, viņa finišēja trešā, taču finālā iekļūt neizdevās.

Lai arī Ričards 800m sasniedza jaunu personisko rekordu, vieta tomēr pieticīga, jo konkurence spēcīga.

Nākamajā dienā uz starta stājās arī visi pārējie “Ašie”. 300m distancē R. Beļājeva sasniedza jaunu personisko rekordu, finišējot 14. vietā 76 meiteņu konkurencē.

Roberta Glazera cīņu 1500m distancē treneris nodēvējis par Sprīdīša cīņu ar Dienvidu milžiem. Distancē Roberts sasniedza savu otru labāko laiku karjerā, tas deva 10. vietu 27 jauniešu konkurencē. Treneris norāda uz kādu būtisku atšķirību: “Roberts ir dzimis gada nogalē, tāpēc gandrīz visi sāncenši ir vecāki par viņu, šajā vecumā to jūt īpaši izteikti, jo 15 gadi – tas ir augšanas bums. Tā kā dienvidnieki aug ātrāk, var teikt, ka Roberts sacentās ar gadu vecākiem konkurentiem. Tāpēc nebija nosacījuma, ka jāpanāk iespējami labāka vieta, viņam tā ir nenovērtējama pieredze šādā konkurencē.”

Elza Niklase 1500 m distancē uzlaboja personisko rekordu, ieņemot 14. vietu 39 skrējēju konkurencē. Pēc trenera teiktā, nedaudz nepaveicās Stellai Paltiņai 600 m skrējienā, tur vainīgs pieredzes trūkums, kas tagad būs, lai nākamajos mačos rādītu labāku sniegumu.

“Ašie” atsāk treniņu sezonu, vēl priekšā vairākas sacensības, tostarp noslēdzošais “Stirnu buks”, kas notiks Cēsu pusē, bet oktobra beigās – Sāremā trīs dienu sacensības, kurām ir nozīmīga vieta kluba sportiskajā kalendārā.