Ziņas

Sabiedrība

Izmantojot ES atbalstu, rīko mācības meža īpašniekiem

Izmantojot Eiropas Savienības (ES) atbalstu, tiek rīkotas mācības meža īpašniekiem, aģentūru LETA informēja Valsts meža dienesta (VMD) Konsultāciju pakalpojumu centra (KPC) Atbalsta daļas vadītāja Sarmīte Grundšteine.

KPC realizē projektu “Arodapmācības mežsaimniecības nozarē”, kura laikā meža īpašnieki var pieteikties bezmaksas apmācību kursiem jūlijā un augustā visā Latvijā.

Vasarā meža īpašniekiem tiek piedāvāts noklausīties četras tēmas. Seminārs “Meža resursu racionāla apsaimniekošana, izmantošana un ieguve” notiks Valkā, Liepājas rajona Durbes pagastā, Tukumā un ilgs piecas dienas. Seminārs “Meža apsaimniekošanas kā uzņēmējdarbības veida plānošana” notiks Jelgavas rajona Ozolniekos, Kuldīgā, Rēzeknē, Cēsu rajona Priekuļos, Madonā, Daugavpilī un ilgs četras dienas.

Seminārs “Nemeža zemes un lauksaimniecības neizmantojamās zemes izmantošanas veidi mežsaimniecības produktu ieguvei” notiks Talsos, Preiļos, Alūksnē un ilgs trīs dienas. Seminārs “ES atbalsta izmantošanas iespējas mežsaimniecībā Lauku atbalsta programmas pasākumi mežsaimniecībai, atbalsta pretendenti, nosacījumi, atbalsta apjoms” notiks Valmierā, Ludzā, Aizkrauklē, Saldus rajona Novadnieku pagastā, Rīgas rajonā Salaspilī un ilgs četras dienas.

Puse no apmācību laika ir praktiskās mācības mežā un citos interesantos objektos. Atbilstoši tēmai notiks mācību filmu, cirsmu novērtēšanas programmas “Meža vērte” un mazgabarīta mežizstrādes tehnikas demonstrējumi.

Seminārus vadīs pieredzējuši KPC darbinieki, kā arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātes un Latvijas Mežzinātnes institūta “Silava” speciālisti.

Pēc kursu beigšanas klausītāji saņems apliecības un vērtīgas grāmatas par meža apsaimniekošanu, kā arī informatīvo izdevumu meža īpašniekiem “Čiekurs”.

Plašāka informācija KPC mājaslapā “www.kpc.gov.lv” sadaļā “Apmācības – arodapmācības” vai pa tālruni 67895816.

KPC ir VMD struktūrvienība, kas atbalsta meža īpašniekus ar padomu ikdienas meža apsaimniekošanas darbos, ES un valsts atbalsta finansējuma apguvē, sniedzot kvalitatīvus meža apsaimniekošanas pakalpojumus. KPC atrodas visos Latvijas rajonos.

LETA