Ziņas

Sabiedrība

Izmaiņas autobusu maršrutā Valmiera – Cēsis

Uzlabojot reģionālo maršrutu tīklu, Sabiedriskā transporta padome lēmusi no rītdienas, 1.decembra, atklāt divus jaunus reisus maršrutā Valmiera – Cēsis un slēgts maršrutu Valmiera – Cēsis – Sigulda. Tādējādi tiks saglabātas Priekuļu novada iedzīvotāju iespējas pēc darba nokļūt dzīvesvietā, vienlaikus samazinot pakalpojumu nodrošināšanas izmaksas, informē Valsts SIA “Autotransporta direkcija” komunikācijas speciāliste Zane Plone.

Turpmāk maršruta Valmiera – Cēsis autobuss no Cēsīm izbrauks arī plkst.22.35 un no Valmieras – plkst.23.15.

“Kopš 1.jūnija maršruta Rīga – Lugaži vilciens, kas no Rīgas izbrauc plkst.21.30, kursē līdz Siguldai (pirms tam kursēja līdz Valmierai). Ņemot vērā veiktās izmaiņas, uz eksperimenta laiku līdz 1.decembrim tika atklāts maršruts Valmiera – Cēsis – Sigulda, lai nodrošinātu iespēju Priekuļu novada iedzīvotājiem nokļūt dzīvesvietā arī vakarā. Šī maršruta reisu izpildes laiki tika veidoti, lai Siguldā pasažieri no vilciena varētu pārsēsties autobusā, kas brauc virzienā uz Valmieru. Izvērtējot pasažieru plūsmu, kas pārsēžas no vilciena autobusā, tika secināts, ka iedzīvotāji šo pakalpojumu praktiski neizmanto. Tomēr lielāka pasažieru plūsma vērojama maršruta Valmiera – Cēsis – Sigulda posmā no Cēsīm līdz Lodei, tādēļ tika pieņemts lēmums atklāt papildu reisus maršrutā Valmiera – Cēsis, bet slēgt maršrutu Valmiera – Cēsis – Sigulda,” skaidro Z. Plone.

Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus izmantot sabiedriskā transporta pakalpojumus un ņemt biļetes par braucienu, atgādinot, ka ikviena reisa lietderība tiek mērīta pēc izsniegtā biļešu skaita.