Ziņas

Sabiedrība

Izglābts pagrabā iekritis vīrietis

Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no 29.septembra plkst. 6.30 līdz 2.oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 20 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, sešus uz glābšanas darbiem, bet pieci no izsaukumiem bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Anete Strazdiņa.

Šonakt plkst. 1.30 tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Dzelzavas pagastu, kur graudu kaltē 2 m² platībā dega pupiņas. Plkst. 4.42 ugunsgrēks likvidēts.

Vakardien plkst. 19.34 VUGD saņēma izsaukumu uz Salacgrīvas novadu, kur 300 m² platībā dega niedres un sausā zāle. Plkst. 20.50 ugunsgrēks likvidēts.

Palīdzot nelaimē nonākušiem cilvēkiem, sestdien ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Valmieras ielu Madonā, kur apmēram divus metrus dziļā pagrabā bija iekritis vīrietis. Ugunsdzēsēji glābēji izcēla vīrieti no pagraba un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji divas reizes steigušies dzēst ugunsgrēkus, kur dūmvados deguši sodrēji – Alojas novada Braslavas pagastā un Naukšēnu novada Naukšēnu pagastā.

Vēl ugunsdzēsēji glābēji piecas reizes devušies uz izsaukumiem, kur  deguši atkritumi – četras reizes izsaukumi saņemti uz Stacijas ielu Valmierā, kur konteineros deguši atkritumi, bet viens no izsaukumiem bija uz Smiltenes novada Bilskas pagastu, kur atklātā teritorijā dega atkritumi 10 m² platībā.

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, piektdien ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Beverīnas novada Kauguru pagastu, kur kokā apmēram 20 metru augstumā divas diennaktis atradās kaķis un saviem spēkiem nespēja tikt lejā. Ugunsdzēsēji glābēji ar autokāpņu palīdzību kaķi nocēla no koka.

Kopumā aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 139 izsaukumus – 53 uz ugunsgrēku dzēšanu, 65 uz glābšanas darbiem, bet 21 no izsaukumiem bija maldinājumi.