Ziņas

Sports

Izcīnītas 14 medaļas

Pašvaldību komandu vērtējumā Cēsu rajons ierindojās 3.vietā aiz Rīgas rajona un Rīgas pilsētas, bet lauku rajonu vērtējumā – 2.vietā aiz Rīgas rajona sportistiem.

Cēsu rajona sporta dzīves koordinators Gunārs Dumbris atzina, ka ir patīkami pārsteigts par sportistu sniegumu.

“Tā kā ziemas olimpiāde notika pirmo reizi, grūti bija prognozēt iespējamo vietu, bet, ka būs tik labi, necerējām. Mūsu sportisti parādīja teicamu sniegumu. Visi pelnījuši lielu paldies, jo kārtējo reizi pierādījās, ka mūsu sportisti ir vienota un draudzīga komanda, kas spēj koncentrēties un rādīt vislabāko sniegumu. Paldies arī treneriem un komandu vadītājiem Ilzei Cekulei, Ilgonim Pogulim, Matiasam Jansonam un Artim Mikālam. Patīkami, ja gads noslēdzas uz tik pozitīva viļņa,” atzina G. Dumbris.

Visvairāk medaļas mūsu sportisti savāca slēpošanā. Jau rakstījām, ka sprintā uzvaras izcīnīja Jānis Sukaruks un Inese Balode, bet vīriešiem 10 kilometru distancē Intars Spalviņš ierindojās 2.vietā, bet Jānis Sukaruks – 3.vietā. Veiksmīga bija arī stafete. Vīriešu trio – J. Sukaruks. I. Spalviņš un Aivars Bogdanovs – uzvarēja 18 komandu konkurencē, bet dāmu komanda – Baiba Judina, Ieva Eglīte un I. Balode – izcīnīja bronzas godalgas.

Vislielāko interesi izraisīja sacensības biatlonā, kur startēja visi spēcīgākie Latvijas biatlonisti. Šajos mačos izšķīrās arī valsts izlases liktenis. Skatītāju bija ļoti daudz un, kā atzina G. Dumbris, tas kārtējo reizi apliecināja, ka nākotnē nepieciešams domāt par jauna piebraucamā ceļa un autostāvvietas izveidi.

Sprintā vīru konkurencē uzvarēja Oļegs Maļuhins, otrajā vietā – Jānis Bērziņš, trešajā – Edgars Piksons. Dāmām uzvarēja Anžela Brice, otrā – Madara Līduma, trešā – Gerda Krūmiņa. Masu startā pirmais bija Ilmārs Bricis, otrais – Raivis Zīmelis, trešais – Kristaps Lībietis. Nākamajās vietās – J. Bērziņš, E. Piksons un O. Maļuhins. Dāmām pirmais trijnieks – A. Brice, M. Līduma, G. Krūmiņa.

Neveiksmīgais starts sarežģīja O. Maļuhina cerības iekļūt olimpiskajā izlasē. Latvijas biatlona federācijas prezidents Jānis Bērziņš informēja, ka vietu izlasē jau nodrošinājuši: I. Bricis, J. Bērziņš, R. Zīmelis un E. Piksons, bet par atlikušo ceļazīmi cīnās O. Maļuhins un K. Lībietis.

“Atlases kārtību apstiprināja septembrī, un tā bija zināma visiem, arī O. Maļuhinam. Viņam vēl ir iespēja tikt izlasē, lai to paveiktu, tuvākajos divos Pasaules kausos viņam jāiekļūst labāko 20 sportistu vidū,” stāsta J. Bērziņš.