Ziņas

Sports

Izbaudīt ziemu ar automašīnu

Ikvienam roka jāpieliek. “Vidzemes Ziemas autosprinta kauss 2019” pirmā posma sacensībās Vecpiebalgas pusē ne visi tika galā ar auto savaldīšanu sniegotajos līkumos. Foto: reinisfoto.net

Šī gada ziema ļauj sniega priekus izbaudīt ne tikai slēpotājiem, slidotājiem, bet arī autobraucējiem. Ar to nedomāju tos, kuri
mēģina driftēt pilsētas ielās vai laukumos, bet gūst prieku, startējot sacensībās.

Braucējiem un rīkotājiem labvēlīgos laika apstākļos sācies “Vidzemes Ziemas autosprinta kauss 2019”, ko rīko biedrība “Millers Motorsport”. Sacen­sī­bu pirmais posms notika Vec­pi­e­balgas pusē, Inešos. Par dalībnieku lielo interesi liecina fakts, ka maksimālā skaita limits tika sasniegts jau vairākas dienas pirms mačiem, un aiz svītras palikušajiem atlika cerēt, ka kāds nestartēs. Dalībniekiem trīs reizes bija jāveic 2,7 km garais ātrumposms, kas iepriekš izmantots rallijā “Cēsis” un rallijsprintā “Slātava”. Distance prasīja meistarību, daži tomēr netika galā ar auto savaldīšanu draiskajos līkumos, nonākot grāvī, no kura ārā tikt varēja vai nu ar skatītāju, vai tikai ar tehnikas palīdzību. Vairāki braucēji izmēģināja spēkus vairākās klasēs, apliecinot meistarību un tiekot pie divām godalgām.

Pirmo vietu FWD klasē izcīnīja pieredzējušais braucējs Gints Bujāns (VAZ 1117), kurš bija ātrākais divos no trim braucieniem. Lai arī trešajā braucienā viņam vien septītais laiks, ar iegūto pārsvaru pietika, lai nodrošinātu uzvaru posma kopvērtējumā. Par trim sekundēm atpalika Ģirts Ozoliņš (Honda Civic), bet trešajā vietā Ermīns Vācietis (Mazda 323).

RWD ieskaitē par uzvarētāju kļuva Jānis Apsītis, kurš nevienā no braucieniem neuzrādīja ātrāko laiku, bet brauca ļoti stabili, visos braucienos ierindojoties otrajā vietā. Aiz viņa palika Gatis Ğērmanis (BMW 318) un Arvis Udrass (BMW 320).
FWD-R vērtējumā uzvara Agrim Upītim (Opel Corsa), G. Bujāns šajā klasē otrajā vietā, bet trešajā – Raivo Ozoliņš (Honda Civic).

RWD-R klasē uzvarēja Harijs Vējiņš (BMW 320), tuvāko sekotāju apsteidzopt par gandrīz desmit sekundēm. Otro vietu izcīnīja Zigurds Kalniņš (BMW Com­pact), trešo – Gatis Ğērmanis (BMW 318).

4WD klasē visos braucienos un arī posma kopvērtējumā ātrākais bija Rolands Kaucis (Subaru SpecR), aiz sevis atstājot Mārci Stūrišku (Subaru Impreza) un Andri Vanagu (Audi A4 Quattro). R. Kaucis uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa arī 4WD-R ieskaitē, kur gan uzvarēja tikai vienā no braucieniem. Otrais šajā klasē Kalvis Blūms (Mitsubishi Lancer Evolution), bet trešo vietu izcīnīja Andris Spilva (Subaru).

Spēkus izmēģināja arī četras braucējas, kas nozīmēja, ka vienai nāksies palikt aiz goda pjedestāla. Pārliecinošāko sniegumu DĀMU klasē demonstrēja Agate Krieviņa (VAZ 2108), kura uzvarēja divos braucienos, bet vienā bija otrā. Summā viņa otrās vietas ieguvēju Zandu Priedīti (Opel Corsa) apsteidza par vairāk nekā 30 sekundēm. Trešā Antra Millere (Ford Puma), bet ceturtā Iveta Lauciņa, lai arī divos braucienos uzrādīja trešo laiku, taču neliela kļūme otrajā braucienā neļāva kopvērtējumā tikt uz goda pjedestāla.

“Vidzemes Ziemas autosprinta kauss 2019” ietvaros plānoti vēl trīs posmi. Nākamais no tiem norisināsies jau nedēļas nogalē, 27. janvārī, Raunā, pēc tam sacīkstes plānotas 10. februārī Cēsu novadā, bet sezona noslēgsies 24. februārī ar posmu Amatas novadā. Informācija liecina, ka arī uz Raunas posmu jau pieteicies maksimālais dalībnieku skaits – 130, un laika prognoze arī šajā nedēļas nogalē sola kārtīgu ziemas ceļu ar kupenām.