Ziņas

Sabiedrība

Izaicinājumu priekšā

Izaicinājums. Šajā gadā par kultūras dzīves norisēm Zaubes pagastā rūpēsies jauna tautas nama un kultūras dzīves vadītāja Sandra Slavišena - DoršaFoto: Māris Buholcs

Zaubes tautas namam šogad jauna vadītāja un kultūras dzīves organizatore. Ar jaunām iecerēm un labām domām pie darba ķeras skujeniete Sandra Slavišena – Dorša. Viņa arī kopā ar bērniem pārceļas uz dzīvi Zaubē. Pati Sandra teic, ka tas ir viņas dzīves tālākais izaicinājums.

“Zaubes tautas namā darbu uzsāku pērnā gada nogalē, un pirmie iespaidi ir jauki. Cilvēki šķiet ļoti atvērti. Ir jauks, renovēts tautas nams. Cilvēki ir ļoti patstāvīgi un ar daudz ko paši tiek galā. Redzu, ka darbojas gan koris, gan līnijdeju entuziasti,

dāmas iet uz aerobiku, un ir skaidrs, ka jābūt vokālajam ansamblim. Tas viss ir ļoti pozitīvi,” saka Sandra. Viņa gan neslēpj, ka

ir arī bail no visa jaunā un svarīgi ir darbā neizdegt.

“Lai radītu citam svētkus, jāieliek liels melnais darbs. Tad vēl jautājums, vai cilvēki to novērtē, vai viņiem to vajag. Tāpat jāteic, ka laukos un arī pilsētā ne visiem cilvēkiem vajadzīga kultūra. Cilvēks var smagi strādāt, nopelnīt naudu, bet tas nenozīmē, ka viņš šo naudu tērēs kultūrai un sevis bagātināšanai. Un tie ir tie, kuri sēž mājās un kuriem neko nevajag. Tad ir daļa lauku cilvēku, kuri vienkārši nekur netiek, jo nav transporta,” domās dalās Sandra.

Viņa stāsta, ka viņai Zaube nav sveša, jo senāk strādājusi par mājturības skolotāju Zaubes pamatskolā. Tāpat Sandra zina, ka pavisam droši varēs likt lietā savas zināšanas projektu rakstīšanā, lai piesaistītu finanšu līdzekļus vietējās kultūras dzīves bagātināšanai.

Sandra, par sevi stāstot, teic, ka ir rokdarbniece: “Parasti jau kultūras namu veidotāji ir dejotāji, dziedātāji, bet tā nu sanācis, ka es esmu rokdarbniece.

Taču domāju, ka viss izdosies. Ar prieku strādāšu kopā ar pašdarbniekiem un ceru, ka mūs atbalstīs kultūras cienītāji,” domās dalās Sandra.

Liene Lote Grizāne