Ziņas

Redzeslokā

Īslaicīgs risinājums

Vairāki autovadītāji “Druvai” jautājuši, kāpēc Cēsīs, Vienības laukumā, uzstādīti norobežojošie šķēršļi, kas iezīmē centra apli.

“Sākumā domāju, ka tur krāsos kādu apļa līniju, bet nu jau tie “robežstabi” tur pārāk ilgi stāv. Varbūt tas darīts tāpēc, lai autobraucēji saprastu, ka tur tomēr ir laukums, kurā jāievēro apļveida kustība. Redzam, ka tagad to ievēro visi, bet pirms tam bija situācijas, kad katrs to apli izbrauca pēc savas saprašanas,” teica kāds autovadītājs.

“Druva” sazinājās ar Cēsu novada pašvaldības Komunālās nodaļas komunālinženieri Didzi Ozoliņu, kurš paskaidroja, ka tas bijis īslaicīgs risinājums, lai iezīmētu apli Vienības laukumā. Šie ierobežotāji laukumā atradīsies līdz brīdim, kad centrā uzstādīs svētku egli, tad tie pazudīs un vairs neatgriezīsies. Taču arī D. Ozoliņš atzīst, ka tagad autovadītāji brauc tā, kā šajā vietā vajadzētu braukt: “Iespējams, šādu ierobežojumu varētu izvietot arī laikā, kad laukumā nav ne ziedu piramīdas, ne egles, varbūt nedaudz samazinot diametru, jo tagad šis ierobežojums disciplinē autovadītājus, viņi saprot, ka laukumā jābrauc pa apli.”