Ziņas

Sabiedrība

Ir prieks sportot

Dzērbenes ainava. Pie Dzērbenes vispārizglītojošās un mūzikas pamatskolas tapis mūsdienīgs sporta laukums.

Dzērbenē uzbūvēts Vecpiebalgas novadā modernākais sporta laukums. Tas ir 375 kvadrātmetrus liels. Laukumu ikdienā izmantos Dzērbenes vispārizglītojošās un mūzikas pamatskolas skolēni, tas pieejams katram pagasta iedzīvotājam.

“Kad sākām sporta laukuma skrejceļa rekonstrukciju, ne visi pagasta iedzīvotāji šo ideju atbalstīja. Skrejceļš neatbilda nekādām prasībām, liepu zari liecās pāri, tas bija slapjš, jo nespēja izžūt. Cik zināms, pēdējoreiz stadionā kaut kas darīts 1984.gadā, kad te uzkrāsotas līnijas,” pastāsta Dzērbenes pagasta Komunā­lās saimniecības vadītājs Viesturs Melbārdis un piebilst, ka tagad, kad darbi pabeigti, tie, kuri bijuši sporta laukumā, ir gandarīti, ka mums ir tāds stadions. Slapjā vasara nebija būvniekiem sabiedrotā, arī patlaban stadionā palikuši darbi, kurus varēs paveikt tikai pavasarī, kad laukums būs sauss.

Stadionā ir simts metru garš skrejceļš, tāllēkšanas bedre, basketbola, volejbola, futbola, badmintona laukumi. “Tā kā tas ir lielākais sporta laukums novadā, te noteikti notiks novada sporta sacensības un pasākumi,” saka Viesturs Melbārdis. Dzērbenes pamatskolas direktore Ērika Arāja sporta laukumu nosauc par lielu dāvanu skolai. “Esam ļoti priecīgi, kaut nu visi prastu novērtēt to, kas mums ir,” stāsta direktore un uzsver, ka skrejceļu skolēni izmanto nodarbībās. Diemžēl sporta laukums pagaidām ir pārāk pielijis. “Stadionam apkārt ir sēta, bet tas ir pieejams ikvienam,” uzsver Ērika Arāja un pastāsta, ka vairāki dzērbenieši labprāt skriešanai izmanto skrejceļu. Dzērbeniete Jevgēnija Boldāne atzinusi, ka pa skrejceļu ir viegli skriet. Tiesa, nūjošanai gan skrejceļš nav domāts.

“Lielā sportošana un pirmais pasākums būs pavasarī. Uz sacensībām aicināsim citas skolas,” atklāj skolas direktore Ērika Arāja.

Sporta laukuma rekonstrukciju veica SIA “Ambergold” no Gulbenes. Firmai ir liela pieredze sporta laukumu būvniecībā. Skrejceļa rekonstrukcija pie Dzērbenes pamatskolas izmaksāja 78 272 eiro, no tiem ES finansējums – 22 500 eiro.

Pašvaldības projektu vadītāja Daiga Šatrovska pastāsta, ka ir vienošanās ar būvniekiem, ka pavasarī viņi pabeigs visus darbus, jo patlaban slapjā laika dēļ tas nav iespējams. Viņa atklāj, ka tiek domāts par stadiona būvniecību arī Vecpiebalgā. “Ir izstrādāts tehniskais projekts. Stadions būs skaists, ar atsevišķiem laukumiem, tribīnēm skatītājiem.Vieta pie skolas ir izraudzīta. Tagad būtiskākais rast iespēju piesaistīt finansējumu. Stadiona būvniecība varētu izmaksāt ap 700 tūkstošiem eiro. Tas ir liels projekts, kuru īstenot tikai pašvaldības spēkiem nav iespējams,” stāsta Daiga Šatrovska un uzsver, ka, tā kā tehniskais projekts izstrādāts, ja vien radīsies kāda iespēja piesaistīt finansējumu, tā tiks izmantota.