Ziņas

Kriminālziņas

Internetā piedāvāts par 11400 eiro nopirkt Latvijas pilsonību

www.tvnet.lv „Nekā Personīga” rīcībā ir nonākušas ziņas par kādu krāpniecības shēmu, kuras dalībnieki internetā piedāvājuši ārvalstniekiem nopirkt Latvijas Republikas pilsonību. Šobrīd par šo faktu sākta izmeklēšana.

Iegūt pilsonību piedāvā firma „Crown & Alda Associates”. Tā reģistrēta Lielbritānijā un tāpēc krāpniecības shēmas organizētājus noskaidrot nav vienkārši. Crown & Alda Associates apgalvo, ka ir spējīga panākt, ka klientiem Latvijas pilsonību piešķir par īpašiem nopelniem Latvijas labā. Teorētiski tas ir iespējams, jo Pilsonības likuma 13.pants nosaka, ka par īpašos gadījumos pilsonības piešķiršanu lemj Saeima. Kā norāda „Nekā Personīga”, līdz lemšanai Saeimā neviens firmas klients gan nav ticis un šī izskatās pēc vienkāršas naudas izkrāpšanas shēmas.

Pilsonības tīkotājam bijis jāsūta pieteikums uz kādu no firmas norādītajām adresēm Latvijā. Interese par šo pakalpojumu bijusi no Indijas, Brazīlijas Bangladešas un Pakistānas. Par firmas piedāvātajiem pakalpojumiem vēsta vien interneta mājas lapa.

Drošības policija “Nekā Personīga” apstiprina, ka par šīs firmas darbībām 6.aprīlī sākts kriminālprocess par krāpšanu, ja tā izdarīta atkārtoti vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par to iespējams piespriest sešus gadus cietumā. Ir zināms, ka „Crown & Alda Associates” klientiem prasījusi par saviem pakalpojumiem maksāt 11400 eiro.