Ziņas

Redzeslokā

Interešu izglītība neatpaliek

Kaut uz galvas stāvi. Attālinātais mācību process mājās arī breaking dance nodarbību dalībniecei Undai Krūzei. Ģimene režisora lomā, jo treneris gaida video, lai vērtētu apgūto. Foto: no albuma

Laikā, kad visa Eiropa un pat lielākā daļa pasaules pārņemta ar attālinātā darba un mācību apgūšanu, lai nodrošinātu valsts pamatfunkciju un sabiedrisko procesu nepārtrauktību, par savu audzēkņu brīvā laika novirzīšanu lietderīgā gultnē neaizmirst arī interešu izglītības organizatori. Kaut tagad virtuāls, tomēr arī tāds var būt atbalsts vecākiem bērnu un jauniešu nodarbināšanā un talantu izkopšanā.

Sākot no sporta treniņiem līdz dziedāšanai un instrumentu apguvei, un pat konstruēšanas un mehānikas zināšanām, – neviens pedagogs negrib pieļaut, ka audzēkņiem pazūd apgūtās iemaņas vai pulciņa, kolektīva dalībnieks pat pārtrauc nodarbības. Turklāt ārpusskolas nodarbību vadītāji, saprotot, ka, visticamāk, šajā mācību gadā klātienes nodarbības varētu neatjaunoties, katrs meklē iespēju uzturēt virtuālo saikni un nodarbībām vispiemērotāko veidu.

Cēsu Bērnu un jauniešu centra (CBJC) pulciņu vadītāji dod tematiskus uzdevumus, kurus audzēkņi var izpildīt mājās. Tos saņem gan zīda darbnīcas, gan automodelisma un citu pulciņu dalībnieki, visi pedagogi sola arī attālinātas tiešsaistes konsultācijas vai atbalstu sarakstes formā. Cēsu novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Lolita Kokina “Druvai” pastāstīja, ka pulciņu vadītāji jau saņem dalībnieku iesūtītos darbus, kas palīdzētu izvērtēt, kādus uzdevumus dot turpmāk.

Divpadsmit gadus vecā cēsniece Unda Krūze līdz šim CBJC divas reizes nedēļā apmeklēja arī breaking dance nodarbības. Mamma Laima stāsta, ka arī šī pulciņa vadītājs tūlīt pēc brīvlaika ļoti nopietni pievērsies attālinātajai audzēkņu skološanai. “Treneris ļoti daudz darba iegulda video veidošanā,” teic mamma, pastāstot, ka mājās jāuzfilmē meitas apgūtais, pēc tam treneris komentējot un sniedzot tālākos norādījumus, ko un kā uzlabot.

Arī Bērnu centrs “Kā mājās”, kas skolēniem vairākās Cēsu izglītības iestādēs piedāvājis populārās robotikas nodarbības, radis savu risinājumu. Tiesa, pavisam neliela saskarsme šo attālināto nodarbību organizēšanai ir nepieciešama. Centrs pulciņa apmeklētājiem piedāvājis izsniegt robotikas aprīkojumu uz diennakti, šajā laikā, izmantojot pamācību un no tīmekļa lejuplādētu programmu, mājās patstāvīgi var izpildīt divās līdz trīs nodarbībās paredzēto. “Druva”, izmēģinot šo piedāvājumu, kas tagad atvērts arī bērniem, kas līdz šim nodarbības nav apmeklējuši, pārliecinājās par stingro pieturēšanos pie epidemioloģiskās drošības prasībām. Katram aprīkojuma saņēmējam vai atdevējam tiešsaistes kalendārā tiek atzīmēts konkrēts ierašanās laiks ar 15 minūšu intervālu, ņemot vērā, ka pat ar papildu jautājumiem pieņemšana-nodošana aizņem ne vairāk par piecām minūtēm, apmeklētāju sastapšanās ir gandrīz izslēgta. Pēc katra lietotāja detaļas tiek dezinficētas, dezinficē pat akta parakstīšanai izmantoto pildspalvu. Arī aprīkojuma nodošana notiek gumijas cimdos, starp cilvēkiem ieturot divu metru distanci. Koferis ar robotikas detaļām – teju kā vecās spriedzes filmās par naudas vai vērtslietu apmaiņu – tiek novietots uz galda apmeklētāja priekšā, kur tas sasniedzams, personām nepārkāpjot vēlamo distanci.