Ziņas

Sabiedrība

Interese par mitrājiem

Uzzina par to, kas tepat netālu. Līgatnieši Paula Mellīte, Emīlija Samoviča, Matīss Samovičs un Rihards Zilgalvis arī labprāt iepazītu Sudas purvu, kurā līdz šim nav gadījies būt.Foto: Sarmīte Feldmane

Līgatnes pilsētas bibliotēkā apskatāma ceļojošā fotogrāfiju un multimediju izstāde „Purvā no -30 °C līdz +30 °C”, kas iepazīstina ar dažādiem Latvijas mitrājiem. Tā ir interesanta gan skolēniem, gan pieaugušajiem.

“Izstāde apmeklētājus ieinteresē. Viņi labprāt uzmanīgi apskata fotogrāfijas. Skolēni gan to visu grib skatīties ekrānā,” pastāsta bibliotēkas vadītāja Laima Timermane un piebilst, ka Sudas purvā teju katrs līgatnietis ir ogojis, sēņojis, daudzi bijuši Dāvida avotos, Raunas Staburagā.

Izstādē ir daudz fotogrāfiju, kas uzņemtas Sudas – Zviedru purvā, kas atrodas Līgatnes novadā un ir viena no vietām, kur tiek īstenots “LIFE+”projekts “Mitrāji”. Fotogrāfijas uzņēmuši dabas pētnieki un foto entuziasti. Pavisam skatāmas 22 autoru 375 fotogrāfijas.

Izstādē var iepazīt dažādus Latvijas mitrājus – teiksmainos, krāšņos attēlos redzams Gaujas nacionālais parks, Slīteres nacionālais parks, Dāvida avoti, dabas liegumi “Ziemeļu purvi” un “Raunas Staburags”. Dažādi mitrāju biotopi – zemie, augstie un pārejas purvi, avoti, avoksnāji -, kā arī mitrājos sastopamās augu un dzīvnieku sugas, kas, vērīgi saskatītas un foto mirkļos tvertas, atklāj dabas harmoniju un ritmu.

“Lai mudinātu 7.līdz 9.klases skolēnus kaut ko vairāk uzzināt par mitrājiem, ģeogrāfijas skolotāja ir sagatavojusi jautājumus, uz kuriem atbildes var rast tikai izstādē. Interesanti vērot, kā daži skolēni pēta fotogrāfijas, citi meklē informāciju datorā. Vēl katram arī izstādē jāuzņem selfijs,” stāsta bibliotekāre un uzsver, ka izstādē ikviens var uzzināt daudz jauna par to, par ko ikdienā neaizdomājas.