Ziņas

Sabiedrība

Inešos pasta pakalpojumus turpmāk sniegs atbilstoši pieprasījumam

Zemā pasta pakalpojumu pieprasījuma dēļ Vecpiebalgas novada Inešu pagastā no 19.oktobra tiks mainīts pasta nodaļas darbības modelis, pielāgojot to iedzīvotāju vajadzībām, informē VAS “Latvijas Pasts” sabiedrisko attiecību speciāliste Eva Puriņa un skaidro, ka turpmāk šajā teritorijā pasta pakalpojumi tiks nodrošināti jau esošajā pasta pakalpojumu sniegšanas vietā katru darbdienu no plkst.13 līdz 14.

Tiek solīts, ka iedzīvotāji arī turpmāk saņems visus pasta pakalpojumus, kas bija pieejami līdzšinējā nodaļā, vai arī varēs izvēlēties saņemt tos pie pastnieka savā dzīvesvietā.

Eva Puriņa portālam eDruva norāda, ka, ņemot vērā niecīgo pasta pakalpojumu pieprasījumu, kas Inešu pagastā vidēji nesasniedz pat vienu darījumu darbdienā un rada ikgadējos zaudējumus “Latvijas Pastam” gandrīz 5000 eiro apmērā, tiek mainīts pasta nodaļas darbības modelis, taču iedzīvotājiem arī turpmāk būs pieejami visi nepieciešamie pasta pakalpojumi.

Tāpat kā līdz šim, jaunajā pasta pakalpojumu sniegšanas vietā iedzīvotājiem būs pieejami visi pasta pakalpojumi un arī citi pakalpojumi, kurus nodrošina “Latvijas Pasts”: preses izdevumu abonēšana, vienkāršu un ierakstītu iekšzemes un pārrobežu vēstuļu korespondences saņemšana un nosūtīšana, iekšzemes un pārrobežu pasta paku saņemšana un nosūtīšana, pastmarku un aplokšņu iegāde, iemaksas Pasta norēķinu sistēmas (PNS) kontā, naudas pārvedumu izmaksa, komunālo maksājumu un citu rēķinu apmaksa, komercpreču iegāde mazumtirdzniecībā.

Jebkuram reģionu iedzīvotājam jau patlaban ir plašas iespējas saņemt nepieciešamos pasta pakalpojumus arī pie pastnieka tieši savā dzīvesvietā, ja ir grūtības nokļūt uz pasta pakalpojumu sniegšanas vietu ārpus mājām. Pastnieks klienta dzīvesvietā nodrošina naudas pārvedumu un pensijas saņemšanu, komunālo un citu rēķinu apmaksu, pastmarku un aplokšņu iegādi, pastkaršu un vēstuļu nosūtīšanu, preses izdevumu abonēšanu, sūtījumu piegādes pieteikšanu mājās, iemaksu veikšanu PNS kontā u.c.

Saņemot aicinājumu par reģistrēta sūtījuma saņemšanu, iedzīvotājiem ir iespēja pieteikt bezmaksas sūtījuma saņemšanu Inešu pasta pakalpojumu sniegšanas vietā, iepriekš zvanot pa tālruni 64161327 vai 25709035 un norādot datumu, kurā klients vēlas saņemt pasta sūtījumu. Savukārt, apmeklējot Vecpiebalgas pasta nodaļu, sūtījumu saņemšana ir iespējama katru darbdienu no plkst.8 līdz 15.30 bez iepriekšēja pieteikuma.

Inešu pagasta iedzīvotāji tiks informēti par pasta pakalpojumu saņemšanas iespējām pēc 19.oktobra, no 12.oktobra saņemot informatīvus paziņojumus savās pastkastītēs.