Ziņas

Sports

Ilmārs Bricis palika nepārspēts

bricisMadonā, Smeceres sila slēpošanas – biatlona kompleksā, aizvadītas Latvijas čempionāta vasaras biatlonā 2.kārtas sacensības. Pēc ilgāka pārtraukuma Latvijas čempionātā startēja pieredzējušais Ilmārs Bricis, apliecinot, ka joprojām ir labā formā, jo uzvarēja gan individuālajā distancē, gan masu startā.

Jau rakstīts, ka I. Bricis gatavs atgriezties lielajā biatlonā, lai palīdzētu Latvijas izlasei krāt punktus, kas svarīgi, domājot par 2018.gada ziemas olimpiskajām spēlēm. Šīs vasaras rezultāti liecina, ka arī 46 gadu vecumā sportists ir labā formā. Visu vasaru viņš ir aktīvi trenējies. Latvijas Biatlona federācijas viceprezidents Gundars Upenieks norādījis: ”Ilmārs ir lieliskā formā un gatavojas komandas interesēs. Iespējams, viņš būs tas dalībnieks, uz kuru skatīsimies Pasaules kausa etapos.’’

Vīru konkurencē abās distancēs otrais bija Daumants Lūsa. Individuālajā distancē gan viņš, gan I. Bricis četrās šautuvēs kļūdījās pa divām reizēm, toties solis distancē ātrāks bija Bricim, viņš D. Lūsu apsteidza par vairāk nekā divām minūtēm. Čempionātā nestartēja Latvijas biatlona līderis Andrejs Rastorgujevs, kurš vasarā pārcieta operāciju, bet jau atsācis treniņus.

Sievietēm abās distancēs uzvarēja Baiba Bendika, kura šajā ziemas sezonā grib turpināt pērn uzsākto panākumu taku. Nopietni gatavojusies visu vasaru, labi sevi parādīja pasaules čempionātā vasaras biatlonā, sprintā izcīnot augsto 11.vietu, bet Igaunijas čempionātā septembra sākumā uzvarēja iedzīšanā un bija otrā sprintā.

Kā jau pēdējos gados ierasts, starta protokols ir ļoti īss sievietēm, juniorēm un A grupas jaunietēm, visās šajās grupās kopā startēja vien septiņas biatlonistes. Sieviešu konkurencē uzvarēja Baiba Bendika, otrā – Inga Paškovska. Juniorēm divu dalībnieču konkurencē uzvarēja daugavpiliete Jūlija Matvijenko, bet Cēsu Sporta skolas audzēkne Annija Sabule ieņēma otro vietu, lai arī šāva nedaudz precīzāk. Arī A grupā jaunietēm divas dalībnieces, un savstarpējā cīņā Krista Razgale bija spiesta atzīt madonietes Ievas Pūces pārākumu.

Jauniešu un zēnu grupās konkurence krietni lielāka, tāpēc arī cīņas nopietnākas. A grupā jauniešiem uzvarēja Rūdis Balodis, 3. – Alvis Šķēps, aiz viņa Kristers Slavēns un Dzintars Daļeckis. B grupā jauniešiem 2.vietā – Artis Zvaigznītis. C grupas jauniešiem uzvarēja Arvis Jekimovs, 6. – Roberts Rutkovskis; bet jaunietēm 2. – Kitija Rozenova, 3. – Kristiāna Riekstiņa, 6. – Signe Miķelsone.

D grupā zēniem 6. – Ričards Lošins, bet meitenēm uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa uzreiz divas cēsnieces – Elza Bleidele un Elizabete Slotiņa, jo finišā uzrādīja vienādu laiku.

Otrajā dienā biatlonisti sacentās masu startā. Vīriešu konkurencē atkal pirmais I. Bricis, bet D. Lūsa – otrais, viņam šoreiz piecas kļūdas šaušanā, kamēr uzvarētājam tikai viena. Dāmu konkurencē B. Bendika pirmā. Juniorēm 2. – A. Sabule, 3. – Anna Konovalova.

Jaunietēm A grupā K. Razgalei otrā vieta.

Jauniešiem A grupā uzvarēja daugavpilietis Ernests Loktevs, nākamajās piecās vietās Cēsu Sporta skolas audzēkņi: Alvis Šķēps, D. Daļeckis, R. Balodis, K. Slavēns un Kārlis Liepiņš. Jauniešiem B grupā 3. – Vairis Stūrītis, 6. – Renārs Pundurs. Jauniešiem C grupā uzvarēja A. Jekimovs; jaunietēm 2. – S. Miķelsone, 3. – I. Vaļska.

D grupā meitenēm pārliecinoši uzvarēja Estere Volfa, E. Slotiņa finišēja ceturtā.