Ziņas

Sports

Ikviens cīnījās no visas sirds

Saulē un smiltīs. Vecpiebalgas novada pludmales volejbolisti Gundars Tomašs/ Jēkabs Zommers pirmās divas spēles uzvarēja, diemžēl zaudējums Rīgas volejbolistiem neļāva turpināt cīņu par medaļām.Foto: Māris Buholcs

Latvijas Jaunatnes olimpiādē no vēsturiskā Cēsu rajona startēja sešu novadu komandas gandrīz simts jauno sportistu kopskaitā. Pie medaļām tika trīs novadu komandas. Olimpiādē par 236 medaļu komplektiem 26 olimpiskajos sporta veidos, kā arī florbolā, kas šogad izvēlēts kā papildu sporta veids, cīnījās 2637 jaunie sportisti no 83 pašvaldībām. Atbilstoši olimpiskajām tradīcijām medaļas saņēma pirmo trīs vietu ieguvēji, bet diplomus un ziedus pirmo sešu vietu ieguvēji.

Amatas novads

Novadu pārstāvēja pieci sportisti, divi no viņiem izcīnīja bronzas godalgas. Vieglatlētikā 1500 m distancē to iespēja Kristiāns Potašovs, bet cīņas sportā – Ērika Baumane svara kategorijā 70 kg. Olimpiskajā sešniekā vieglatlētikā iekļuva arī Rihards Serģis, finišējot 5.vietā 3000 m skrējienā. K. Potašovs startēja arī 800 m skrējienā, ierindojoties 7.vietā. Daniels Eglītis startēja abās šosejas riteņbraukšanas distancēs un MTB olimpiskajā krosā. Šosejā individuālajā 9,2 km distancē viņam 7.vieta, bet 55 km grupas braucienā un MTB krosā – 9.vieta. Sniedze Grīnberga cīņas sportā svara kategorijā 56 kg ierindojās 10.vietā.

Cēsu novads

Cēsu novads Jaunatnes olimpiādē bija pārstāvēts ar 73 sportistiem. Lielais dalībnieku skaits skaidrojams ar to, ka novads bija pārstāvēts trijos komandu sporta veidos. Basketbolā un volejbolā zēniem un meitenēm cēsnieki varēja startēt bez atlases kā mājnieki, bet florbolā Cēsu komanda vietu finālā izcīnīja atlases turnīrā.

Kā jau rakstīts, teicamu sniegumu rādīja olimpieša Māra Urtāna audzēknis Aleksandrs Volkovs, izcīnot divas zelta medaļas. Pirmajā sacensību dienā viņš triumfēja lodes grūšanā – 14,64 metri. Jāpiebilst, ka uzvaras grūdiens padevās pēdējā, sestajā, piegājienā, pirms kura viņam bija otrais rezultāts.
Otrajā dienā viņš pārliecinoši uzvarēja diska mešanā, otrās vietas ieguvēju pārspējot par vairāk nekā metru.

Vieglatlētikā startēja vēl trīs novada jaunieši. Ivo Markovs augstlēkšanā ierindojās 19.vietā, bet 100 m skrējienā uzrādīja 42. rezultātu 70 dalībnieku konkurencē. Kristīne Nete ierindojās 36.vietā 100 m skrējienā, bet Adriana Klaviniusa tāllēkšanā – 37.vietā.

Sudraba medaļas izcīnīja zēnu basketbola komanda. Ceturtdaļfinālā cēsnieki sīvā cīņā ar 75:74 pieveica Madonas novada vienaudžus. Pusfinālā bija pārāki pār Ogres komandu 59:48, bet finālā nespēja rast pretargumentus Rīgas komandas pārākumam. Piedzīvots zaudējums 55:90, un rezultātā sudraba medaļas. Komandā spēlēja: Rainers Gorjačevs, Hugo Grūbe, Oskars Jakobsons, Matīss Jaunzems, Emīls Ķimens, Niks Līnis, Edgars Mednis, Ralfs Mednis, Jurģis Pētersons, Kristers Pošeiko un Dāvids Vīksne.

Meitenēm basketbolā klājās grūtāk. Pirmajā spēlē piedzīvots zaudējums pret Jelgavas komandu 47:50, un turpinājumā nācās cīnīties par 5.- 8.vietu. Zaudējums tika piedzīvots arī spēlē pret Jūrmalas komandu 48:55, un tikai spēlē par 7.vietu izdevās pārspēt Valmieras basketbolistes ar rezultātu 84:49. Tātad Cēsu basketbolistēm olimpiādē septītā vieta.

Bronzas godalgu Cēsu novadam atnesa pludmales volejbolisti Rihards Lazdiņš/ Atvars Ozoliņš. Zaudējums pusfinālā Jūrmalas duetam, kas vēlāk turnīrā uzvarēja, neļāva cīnīties par augstāka kaluma medaļām. Bronzas mačā cēsnieki ar 2:0 pieveica Daugavpils komandu.

Jaunietēm šajā turnīrā Luīza Alekseja un Karīna Reķe ierindojās dalītajā 13.- 16.vietā. Cēsu novads bija pārstāvēts arī jātnieku sportā, kur konkūrā startēja Sindija Samohvalova un Laura Grušina, ierindojoties attiecīgi 12.un 13.vietā.

Florbolā, kas notika Līgatnes sporta namā, Cēsu komanda ¼ fināla spēlē zaudēja Rīgas komandai 6:12, un turnīra turpinājumā nācās spēlēt par 5.-8.vietu. Zaudējums otrajā spēlē 3:7 pret Talsiem cēsniekiem deva iespēju cīnīties vien par 7.vietu. Sīvā cīņā pret Tukuma novadu cēsnieki bija pārāki pēcspēles soda metienos 5:4.

Klasiskajā volejbolā gan zēnu, gan meiteņu komandas piedzīvoja četrus zaudējumus četrās spēlēs, ierindojoties piektajā vietā.

Jaunpiebalgas novads

Savā debijas reizē Jaunatnes olimpiādē Jaunpiebalgas novads bija pārstāvēts ar meiteņu regbija komandu, kuras izcīnīja sudraba godalgas. Pateicoties sadarbībai ar regbija klubu “Livonija/ Garkalne”, šis sporta veids Jaunpiebalgā guvis popularitāti, un meitenes savu varējumu apliecinājušas vairākās sacensībās, tagad arī Jaunatnes olimpiādē. Meiteņu regbija turnīrā piedalījās trīs komandas, izspēlējot divu apļu turnīru. Jaunpiebalgas komanda abas reizes pārliecinoši sagrāva Rīgas komandu 0:44 un 0:45, un cīņa par augstākā kaluma medaļām bija ar Jūrmalas komandu. Abas spēles bija ļoti sīvas, un tomēr pārākas izrādījās jūrmalnieces, uzvarot 10:7 un 5:0. Jaunpiebalgas komandas treneris Uldis Ozoliņš atzinīgi novērtēja meiteņu sniegumu, bet kluba “Livonia” prezidents Vigo Valdavs teica: “Cepuri nost! Meitenes cīnījās, kā varēja!” Jaunpiebalgas spēlētājas bija gandarītas par izcīnīto sudraba godalgu, atgādinot, ka Latvijas kausa izcīņā viņas pieveikušas Jūrmalas komandu. Komandai visās spēlēs laukuma malā aktīvi līdzi juta arī novada pašvaldības vadītājs Laimis Šāvējs. Komandā startēja: Armanda Azace, Agnese Brence, Agrita Eglīte, Arta Glāzere, Sigita Kļava, Evija Karliša, Andra Krūmiņa, Santa Miķelsone, Sabīne Seržāne, Vita Skosa un Amanda Zariņa.

Priekuļu novads

Olimpiādē novadu pārstāvēja tikai divi sportisti – Samanta Timpa un Toms Kukuškins, kuri startēja brīvajā cīņā, abi paliekot 5.vietā. Abi darbojas cīņas sporta klubā “Ferrum”, un, kā norādīja treneris Andis Ruicis, Samanta ļoti tuvu bijusi godalgām, diemžēl cīņas pēdējā sekundē zaudēts svarīgs punkts, kas liedza sportistei kāpt uz goda pjedestāla.

Raunas novads

Četri novada jaunie sportisti startēja trijos sporta veidos. Jātnieku sportā konkūrā startēja Linda Pilpe, ieņemot 9.vietu. Vieglatlētikā trijās disciplīnās startēja Valērija Mickēviča. 800 m skrējienā viņai 13.vieta, augstlēkšanā – 15., bet tālumā – 36.vieta. Debiju triatlonā piedzīvoja Una Dombrovska, ieņemot 13.vietu, un Elvis Eglītis, kurš finišēja 16.vietā. Elvis bija gandarīts par savu veikumu, norādot, ka šoreiz viņa uzdevums bijis sekmīgi finišēt, kas arī izdevās. Sacensības devušas ļoti pozitīvas emocijas.

Vecpiebalgas novads

Novadu pārstāvēja pieci sportisti. Visaugstāk tika pludmales volejbolisti Gundars Tomašs/ Jēkabs Zommers, ierindojoties dalītajā 7.- 8.vietā. Zaudējums 4.kārtā Rīgas volejbolistiem neļāva turpināt cīņu par medaļām, lai gan spēles gaitā vecpiebaldzēniem bija visas iespējas noslēgt maču arī savā labā. Pludmales volejbolā jaunietēm Kristīne Smita/ Nikola Strazda ierindojās 9. – 12.vietā. BMX riteņbraukšanā Rinalds Kārkliņš 11. – 12.vietā.