Ziņas

Sabiedrība

Ieviesīs vilciena ekspresi uz Cēsīm

Šodien, 2019. gada 10. maijā, Sabiedriskā transporta padome uzdeva Autotransporta direkcijai sagatavot iepirkuma dokumentāciju atbilstoši sabiedriskā transporta nākotnes koncepcijai no 2021. līdz 2030. gadam. Tāpat padome atbalstīja priekšlikumu ieviest ekspreša reisu vilciena maršrutā Rīga–Cēsis, nodrošināt papildu vilciena reisus uz sarunu festivālu Lampa 2019, kā arī uz Ozola jubilejas koncertu Siguldā.

Sabiedriskā transporta padome šodien atbalstīja sabiedriskā transporta koncepciju nākamajai desmitgadei. Plānots, ka jūnijā tiks sludināts iepirkums par pasažieru pārvadājumiem ar autobusiem reģionālajā maršrutu tīklā. Ar koncepcijas pamatnosacījumiem nākamnedēļ iepazīstinās satiksmes ministrs Tālis Linkaits un Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

Atsaucoties Cēsu novada pašvaldības lūgumam nodrošināt Cēsu un Siguldas iedzīvotājiem ērtu un ātri nokļūšanu Rīgā un atpakaļ, plānots, ka no 9. jūnija tiks atklāts vilciena ekspreša reiss. Tas kursēs katru darbadienu – plkst.7.10 vilciens izbrauks no Cēsīm virzienā uz Rīgu, bet plkst.17.30 tas izbrauks no Rīgas un dosies atpakaļ uz Cēsīm. Ekspreša vilciens pasažieru apmaiņu veiks divās pieturvietās – Zemitāni un Sigulda.

Lai iedzīvotāji varētu tikt uz sarunu festivālu Lampa 2019 ar vilcienu, 28., 29. un 30. jūnijā maršrutā Rīga–Cēsis tiks nodrošināti papildu reisi. 28. jūnijā vilciens no Cēsīm virzienā uz Rīgu izbrauks plkst.23.45; 29. jūnijā no Rīgas virzienā uz Cēsīm tas izbrauks plkst.9.15; 30. jūnijā no Cēsīm virzienā uz Rīgu – plkst.00.20.

Nodrošinot iedzīvotājiem iespēju tikt no Ozola jubilejas koncerta, kas 6. jūlijā norisināsies Siguldā, maršrutā Sigulda–Rīga tiks nodrošināts papildu vilciena reiss. No Siguldas vilciens izbrauks plkst.00.00.

Par valsts SIA Autotransporta direkciju

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.