Ziņas

Sabiedrība

Ievērojiet noteikumus, kameras jūs vēro

Var nesaprast. Ceļa zīme, kas Lapsu ielā norāda braukšanu taisni un nogriešanos pa labi, atrodas nedaudz metru pirms Lapsu, Jāņa Poruka ielas un Blaumaņa bulvāra krustojuma. Zīme paredz transporta līdzekļu nogriešanos pa labi “CATA” pagalmā un saglabāt taisnu virzienu pa Lapsu ielu līdz regulējamam krustojumam, bet daži “Druvas” lasītāji atzīst, ka sapratuši to tā, ka pāri krustojumam drīkst braukt taisni, tātad, pa Blaumaņa bulvāri, jo pirms iebrauktuvēm pagalmos parasti ceļa zīmes nenovieto.Foto: no albuma

Cēsīs darbojas 80 videonovērošanas kameras, ļaujot pašvaldības policijas darbiniekiem ne tikai rūpēties par kārtību pilsētā, bet arī fiksēt neskaitāmus satiksmes noteikumu pārkāpumus.

Lai arī, kā norāda Cēsu novada pašvaldības policijas priekšnieks Guntars Norbuts, Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu fiksēšana nav kameru primārais uzdevums, par tiem tiek ziņots Valsts policijai. Ja autovadītājs ir gatavs pārkāpt satiksmes noteikumus, visticamāk, darot to apzināti, viņam jābūt gatavam par to saņemt arī sodu.”

Pilsētā ir vairākas vietas, kur tiek fiksēti pārkāpumi. Lai arī zīme “Iebraukt aizliegts” pie Rūdolfa Blaumaņa bulvāra, krustojumā ar Jāņa Poruka un Lapsu ielu, ir jau vairākus mēnešus, tieši šajā krustojumā videokamera biežāk reģistrējusi šīs zīmes neievērošanu. Satiksmes noteikumu neievērošana samērā bieži tiekot fiksēta arī Festivāla un Akmens ielas krustojumā, kur uz Festivāla ielas ir “Stop” zīme. Tur notikuši vairāki satiksmes negadījumi, kam iemesls ir tieši šīs zīmes neievērošana. Pārkāpumi tiek fiksēti arī citviet.

Pašvaldības policijā norāda, ka viņi speciāli neseko satiksmes noteikumu pārkāpējiem, bet, ja dežūras laikā dežurants pamana pārkāpumu, viņš raksta ziņojumu Valsts policijai, nodod to reizē ar fiksēto video materiālu, un Valsts policija pieņem lēmumus par autovadītāju sodīšanu.

“Ja autovadītājs ievēro Ceļu satiksmes noteikumu prasības, viņam nevajadzētu būt    pamatam kādam satraukumam, ka tajā vai citā vietā uzstādītas videonovērošanas kameras. Arī pārkāpēji to varētu ielāgot un naudu, ko nāksies samaksāt par pārkāpumu, labāk atvēlēt Ziemassvētku dāvanām,” saka G. Norbuts.

Atgriežoties pie Rūdolfa Blaumaņa bulvāra, Jāņa Poruka un Lapsu ielas krustojuma, lasītāji ievērojuši attēlā redzamo ceļa zīmi, norādot, ka viņu uzskatā tā attiecināma uz minēto krustojumu. Tā uzstādīta pie iebrauktuves uz stāvlaukumu pie “CATA” ēkas, bet, kā saka lasītājs, parasti pie iebrauktuvēm uz stāvlaukumu šādas zīmes taču netiek izvietotas. Turklāt izbrauktuve no stāvlaukuma nav krustojums, tātad ceļazīme ir spēkā līdz krustojumam un ļauj braukt taisni, bet tur priekšā “ķieģelis”. Tiesa, ja sekotu zīmes prasībām, nevarētu krustojumā griezties pa kreisi dzelz­ceļa virzienā.

G. Norbuts skaidro, ka šī zīme uzstādīta ar mērķi, lai autovadītāji šajā vietā neveiktu kreiso pagriezienu uz veiklu “Mājai un dārzam”, tādējādi kavējot satiksmi, radot bīstamas situācijas, un tā neattiecas uz krustojumu.

Taču viņš piekrīt norādei, ka patiesībā šī zīme tomēr nedaudz maldina un daudz pareizāk būtu bijis uzstādīt zīmi, kas aizliedz kreiso pagriezienu. G. Norbuts atzīst, ka šo situāciju tiešām ir vērts pārskatīt.