Ziņas

Redzeslokā

Ietves un apzīmējumi

Līdz ar jauno stadionu Cēsīs Valmieras ielas posms gar to ticis pie jauna ietves seguma. Kā saka, cēsnieki jau sen to bija pelnījuši. Taču kādai cēsniecei radies jautājums par ietves iezīmēšanu. Viņa norāda, ka ietvē, kas ved gar Instruktoru skolu, ir īpaša josla, kas domāta vājredzīgiem gājējiem. Taču šis apzīmējums ir tikai līdz Jāņa Poruka ielai, stadiona pusē tas vairs neturpinās. Cēsniece vēlējās zināt, vai šo īpašo joslu neplāno iestrādāt un vai ir kādi noteikumi, kas nosaka šādas prasības.

“Druva” sazinājās ar Cēsu novada pašvaldības Komunālās nodaļas vadītāju Vladimiru Kalandārovu, kurš paskaidroja, ka šādu prasību nav, turklāt mūsu laikapstākļos, konkrēti ziemās, šim apzīmējumam nav būtiskas nozīmes. Ietve noklājas ar sniegu, viss kļūst vienāds.

“Lielāka kustība ir pa ietvi otrā pusē, proti, veikala “Maxima” pusē, plānojot pagaidām neatjaunotās ietves pārbūvi, šo apzīmējumu paredzēsim. Stadiona pusē tas netika paredzēts,” skaidroja J. Kalandārovs.

“Druva” arī jautāja, vai plānots atjaunot nesakārtoto ietves posmu Jāņa Poruka ielā stadiona pusē, jo tagad apkārtnē ietves ir, līdz ar jauno būvmateriāla veikala būvniecību tika atjaunota iet­ve pie veikala gar Poruka ielu, bet šis posms palicis nesakārtots.

Pašvaldības pārstāvis norādīja, ka šī ietves posma atjaunošana plānota nākamajā gadā, ja paš­valdības budžetā tam atradīsies līdzekļi.