Ziņas

Sabiedrība

Iespējams, piektdien vēlēs jauno Alojas domes priekšsēdētāju

Piektdien, 30.septembrī, domes sēdes laikā, iespējams, vēlēs jauno Alojas novada domes priekšsēdētāju, aģentūrai LETA atklāja šī brīža priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Dace Vilne (LRA).

Uz jautājumu, vai viņa pati plāno kandidēt uz amatu, Vilne atbildēja: “Laiks rādīs, sagaidīsim piektdienu.”

Arī uz jautājumiem par citiem kandidātiem viņa izvairīgi atbildēja, ka “nevajag skriet laikam pa priekšu”.

LETA jau informēja, ka Alojas novada domē no amata atstādināts priekšsēdētājs Valdis Bārda (LZS), aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā. Priekšsēdētājs no amata atbrīvots ārkārtas sēdes laikā, kuras ierosinātāji bija deviņi domes deputāti, kuri 6.septembrī domē iesniedza parakstītu iesniegumu, pieprasot domes priekšsēdētāja atstādināšanu.

Par Bārdas atstādināšanu nobalsoja deviņi deputāti, pret bija pieci, bet Bārda balsojumā nepiedalījās.

Kā sēdes laikā paskaidrojis deputāts Māris Možvillo, neskatoties uz domes speciālistu vairākkārtēju brīdināšanu gan komiteju, gan domes sēdēs par pašvaldības budžeta situāciju un izlietojumu, domes priekšsēdētājs nav ņēmis vērā informāciju un turpinājis veikt darbības, kas palielinājušas budžeta izdevumu daļu.

Savukārt pats Bārda uzskata, ka nav viena konkrēta iemesla, kāpēc viņš atstādināts no amata.

“Es domāju, ka tā vairāk kādam ir tiekšanās pēc priekšsēdētāja amata. Trīs gadu laikā ir diezgan daudzi labi padarīti darbi, dažādu lielu objektu svinīgas atklāšanas. Domāju, ka tas [atstādināšana no amata] darīts vairāk, lai kāds iegūtu sev publicitāti. Varbūt vēl ir kādas slēptas lietas, par kurām es nezinu, un tās droši vien parādīsies tuvāko mēnešu lēmumos,” min Bārda.