Ziņas

Sabiedrība

Iespēja satikties nometnē

PRIEKS. Rīgas Lutera draudzes nometnē dalībnieki no sirds atpūšas un bauda dabu Ungura ezera krastā.

Jūlija pirmajā nedēļā Raiskuma pagasta “Ķečos” norisinājās Rīgas Lutera draudzes vasaras nometne, kuras tematikai šoreiz tika izvēlēta “Ēna”.

“Šīs draudzes nometnes notiek teju 15 gadus. “Ķečos” atgriežamies atkal un atkal, jo gan vietas aura, burvība, gan Ungura ezers un saimnieku viesmīlība mudina šeit atgriezties,” stāsta nometnes organizatore Lelde Bergere un atklāj, ka šī gada nometnē piedalījās vairāk nekā 330 dalībnieku. “Nometne ir lieliska iespēja visiem draudzes biedriem sanākt kopā un iepazīt vienam otru tuvāk ārpus baznīcas sienām un piedzīvot skaistu kopābūšanas laiku. Ja draudzes biedri ikdienā varbūt viens otru tik labi nezina, tad šeit ir tā lieliskā iespēja iziet ārpus ierastajiem rāmjiem, iepazīties, pavadīt laiku dažādās interesantās aktivitātēs un sadraudzībā,” stāsta Lelde. Nometnes laikā notiek dažādas radošas nodarbības, arī lekcijas, nakts pārgājiens, ugunskurs, brīvdabas dievkalpojums un citi pasākumi.

“Stāstot par savu nometni, mēs īpaši piesakām, ka tajā var piedalīties jebkurš. Reklamējam šo pasākumu kā neatkarīgu no konfesionālas piederības vai vispār kristīgas pārliecības,” par nometnes dalībniekiem stāsta organizatore.

Jautāta, kādēļ izvēlējās tieši Raiskuma pagasta “Ķečus”, Lelde teic, ka šai izvēlei ir ļoti sena vēsture: “Mūsu toreizējais galvenais mācītājs Juris Rubenis ļoti labi pazīst Verneru, šīs vietas saimnieku. Viņu draudzība bija tā, kas aizsāka nometnes Raiskumā. “Ķečos” notika arī pati pirmā mūsu nometne. Kopš tā laika atgriežamies šeit atkal un atkal. Vieta unikāla. Šeit vienmēr notiek visskaistākās nometnes.”
Agnese un Sandis Kalniņi pārstāv Krimuldas draudzi, viņi uz nometni ir ieradušies pirmo reizi. “Šeit ir fantastiski, viss ir ļoti labi pārdomāts. Man ir prieks, ka bērniem ir, ko darīt, viņi ļoti ātri sadraudzējās, ” stāsta Agnese. Sandis papildina, ka nometnē sniegtās lekcijas ir iedvesmojošas un pārdomu veicinošas, un teic, ka šī vieta viņam ir jaunatklājums. Abi nometnes dalībnieki ir pārliecināti, ka “Ķečos” noteikti vēl atgriezīsies.

Lai gan Raiskumā nometne notiek tradicionāli, šis ir eksperimentālais gads saistībā ar dalībnieku maksu par nometni, jo iemaksu summa ir palielināta, lai segtu nometnes izdevumus, tai skaitā ēdināšanu, vietas īri un citus izdevumus.