Ziņas

Sabiedrība

Iespēja izzināt Ziemeļgaujas iekšzemes kāpas

Starptautiskajā bioloģiskās daudzveidības dienā, svētdien, 22.maijā, plkst.10 Dabas aizsardzības pārvalde aicina doties izzinošā ekspedīcijā Ziemeļgaujas iekšzemes kāpās kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldes ekspertu – ģeologu Daini Ozolu.

Kā aģentūru LETA informēja Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Inese Pabērza, pasākuma laikā būs iespēja izpētīt vienus no lielākajiem iekšzemes kāpu masīviem Latvijā – Cirgaļu iekšzemes kāpas – un uzzināt dažādus faktus par ģeoloģiskajiem procesiem pirms un pēc pēdējā ledus laikmeta.

Līdzi jāņem laika apstākļiem un iešanai pa mežu piemērots apģērbs un apavi, pusdienu maizītes un dzēriens, vēlams binoklis, jo dabā vienmēr var ieraudzīt ko interesantu.

Plānots, ka ekspedīcijas dalībnieki noies aptuveni 10 kilometrus.

Tikšanās notiks pie Cirgaļu skatu torņa Valkas novada Zvārtavas pagastā. Piedalīšanās pasākumā ir bez maksas.

Ik gadu 22.maijā visā pasaulē notiek Starptautiskā bioloģiskās daudzveidības diena. Tā saistīta ar 1992.gadā pieņemto Riodežaneiro konvenciju “Par bioloģisko daudzveidību”, ar kuru dalībvalstis apņēmušās aizsargāt un ilgtspējīgi izmantot bioloģisko daudzveidību un dalīties ar pieredzi un tehnoloģijām tās aizsardzībā un izmantošanā. Latvija Riodežaneiro konvenciju ratificēja 1995.gadā.

Šajā gadā Starptautiskā bioloģiskās daudzveidības diena veltīta tēmai “Cilvēks un līdzsvarots dzīvesveids”.