Ziņas

Sabiedrība

Ierobežojumi Rīgā samita laikā

Mēnesis atlicis līdz šī gada nozīmīgākajam notikumam Latvijā – NATO samitam, kas Rīgā notiks no 27.līdz 29.novembrim. Pieaug arī cilvēku interese par ierobežojumiem Rīgā, jo daudziem atmiņā plašie ierobežojumi, kas bija ASV prezidenta Džordža Buša vizītes laikā.

Visplašāko informāciju par visiem ierobežojumiem, slēgtajām zonām un citu informāciju var uzzināt samita mājas lapā internetā www.rigasummit.lv. Nepieciešamo informāciju par NATO samita norisi, satiksmes un kustības izmaiņām Rīgā NATO samita dienās var saņemt, zvanot uz NATO samita bezmaksas informatīvo tālruni 8008282. Informatīvais tālrunis strādās diennakts režīmā līdz pat 29.novembrim. Zvanu centra diennakts darbību nodrošinās apmēram 30 operatori, kuri centīsies atbildēt uz aktuāliem iedzīvotājus interesējošiem jautājumiem. Ja gadīsies jautājumi, uz kuriem operatori nevarēs atbildēt, tie tiks novirzīti kompetentām iestādēm, un interesentiem atbildēs personīgi darba dienas laikā.

Šoreiz minēsim tikai svarīgāko:

– Drošības zonas Rīgā noteiks ap samita norises vietām un delegāciju viesnīcām no 27. līdz 29.novembrim. Citās pilsētās Latvijā drošības zonas nav plānotas. Par citu pilsētu sabiedriskā transporta kustības grafikiem zvaniet izziņu dienestam.

Rīgā sabiedriskais transports no 27. līdz 29.novembrim kursēs pēc brīvdienu grafika un ar izmaiņām maršrutos. Rīgas lidosta, autoosta un pasažieru osta strādās ar iespējamām izmaiņām transporta grafikos.

Rīgā iedzīvotāji varēs brīvi pārvietoties visā pilsētā, izņemot vietas, kur būs noteikti satiksmes un kustības ierobežojumi. Zināms, ka īslaicīgi ierobežojumi attieksies uz Rīgas centru un olimpiskā sporta centra apkārtni, kā arī uz posmu no starptautiskās lidostas „Rīga” līdz pilsētas centram pa Kalnciema ielu. Minētie ierobežojumi nenozīmē pilsētas vai tās centra pilnīgu slēgšanu.

Privātpersonas ieiet drošības zonā varēs tikai caur īpašu kontrolpunktu, uzrādot pasi vai citu Latvijas Republikā derīgu personu apliecinošu dokumentu, kurā ir personas fotogrāfija un personas kods.

Tiesisks pamats atrasties drošības zonās ir šādām privātpersonām: – personām, kuras deklarējušas savu dzīves vietu adresēs, kuras atrodas drošības zonās; – personām, kurām pieder nekustamais īpašums drošības zonā; – personām, kuras īrē vai nomā nekustamo īpašumu drošības zonā (nepieciešams īres vai nomas līgums); – personām, kuras īpašuma tiesības ieguvušas uz laulības, radniecības, svainības vai cita likumiska vai līgumiska pamata; – personām, kuras nav deklarējušās, bet ir bijušas pierakstītas savā dzīvesvietā pirms Dzīvesvietas deklarēšanas likuma spēkā stāšanās.