Ziņas

Sabiedrība

Ieriķos stādīs ozolus

Ieriķu muižas ozolu aleja ir iekļauta dabas aizsargājamo objektu sarakstā. Ozoli ir lepni un skaisti, bet daļa no tiem jau aizgājuši bojā, tāpēc, tuvojoties Latvijas simtgades svinībām, aicināti piedalīties visi interesenti, kuri vēlas atstāt liecību nākotnei, iestādot pa ozolam, informē viena no talkas organizētājām Sanita Reide -Zēģele.

2008. gadā Rugājos tika uzsāka akcija “Simtozolu meži simtgadu Latvijai”. Tās ietvaros tiek rīkota ozolu stādīšanas talka Ieriķu muižas alejas atjaunošanā. Iztrūkstošajās ozolu vietās tiks stādīti piecdesmit kailsakņu 5-6 gadīgi ozoliņi. Plānots iestādīt vēl papildus 50 ozoliņus, veidojot alejas posmu turpinājumus vai arī jaunus atzarus. Talku rīko biedrība ,,Līčakmens” sadarbībā ar Cecīļu dabas taku, SIA ,,Ekju”, SIA ,,Māras dārzs”, SIA ,,Melderupīte”, SIA ,,Ieriķu dzirnakmeņi”, Ieriķu dzirnavu dabas taku, SIA „JPrisinājumi”, SIA ,,Dores”, SIA „Forma machinery”, medību kolektīvu ,,MK Kārļi” un SIA ,,Praetorium”.

Pulcēšanās uz ozolu stādīšanu notiks 22. aprīlī plkst. 10 Ieriķos, pie Cecīļu dabas takas informācijas punkta. Rīkotāji norāda, ka līdzi vēlams ņemt lāpstu un cimdus, kā arī ģērbties silti. Visi talkotāji pēc labi padarīta darba tiks sagaidīti Ieriķu dzirnavu dabas takā no Kumadas ielas puses, kur tiks cienāti ar siltu zupu un tēju.