Ziņas

Sabiedrība

Ieriķos durvis ver sabiedriskais centrs

Tikšanās vieta. Attīstot Ieriķus, pašvaldība izveido Sabiedrisko centru. Tajā darbosies dienas aprūpes centrs, bibliotēka, frizētava un tiks realizētas citas idejas.Foto: Māris Buholcs

Amatas novada Ieriķos atklāts Sabiedriskais centrs. Tas izveidots pašvaldības atjaunotajā ēkā Lielajā ielā 30. Amatas novada projektu koordinatore Zane Pīpkalēja “Druvai” stāsta, ka Ieriķi pēdējos gados attīstās krietni straujāk, tādēļ pašvaldībai un vietējiem ļaudīm šķita būtiski Ieriķos veidot kādu tikšanās vietu.

“Ieriķu sabiedriskajā centrā atrodas dienas aprūpes centrs, tajā darbojas feldšerīte. Ēka ir pieejama arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem, ko nevarējām nodrošināt iepriekšējā vietā. Tāpat šajā centrā darbojas bibliotēka, kas kādreiz Ieriķos bija, tad tika slēgta, nu varam priecāties, ka tā atkal ir. Bibliotēkā pieejama datortehnika un WI-FI internets,” stāsta Z. Pīpkalēja. Viņa norāda, ka viena telpa tiks piešķirta arī frizētavai, kas nav mazsvarīgi.

“Nenoliedzami, domājam arī par mazām uzņēmējdarbības formām Ieriķos. Noteikti atbalstām frizētavas izveidi. Līdzās ir gan skola, gan netrūkst citu vietējo, kuri noteikti gribēs sapucēties, nemērojot ceļu uz pilsētu,” saka Z. Pīpkalēja un bilst, ka Amatas pašvaldība veic sarunas arī ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Ekonomikas ministriju, lai Ieriķu Sabiedriskajā centrā izveidotu uzņēmējdarbības atbalsta punktu, kurā tiktu sniegtas konsultācijas biznesa uzsākšanai, organizētas mācības un sniegti pirmsinkubācijas pakalpojumi jaunajiem uzņēmējiem.

“Novadā liela daļa uzņēmēju darbojas Ieriķos. Ļoti vēlētos te izveidot jauno uzņēmēju atbalsta punktu. Kā mentorus un padomdevējus mēs piesaistītu vietējos uzņēmējus. Nenoliedzami, pašvaldībai jāatbalsta uzņēmējdarbība novadā. Priecātos, ja rastos jauni uzņēmumi,” bilst Amatas novada projektu vadītāja.