Ziņas

Kriminālziņas

Iereibis vīrietis ar bērnu mašīnā izraisa ceļu satiksmes negadījumu

Aizvadītajā piektdienā Smiltenes novadā notika ceļu satiksmes negadījums, kur pretējā braukšanas joslā iebraukušajam “Volvo” markas automašīnas vadītājam pēc negadījuma konstatēts alkohola reibums – 2,5 promiles. Tāpat noskaidrots, ka “Volvo” markas automašīnā atradās arī bērns.

Piektdien, 13. novembrī, ap pulksten 18:20 Smiltenes novadā, uz autoceļa Smiltene – Valka notika divu automašīnu sadursme. Sākotnējā informācija liecina, ka vīrietis, vadot automašīnu “Volvo”, iebrauca pretējā braukšanas joslā, kur izraisīja sadursmi ar automašīnu “Scania”.

Par laimi ceļu satiksmes negadījuma rezultātā fiziski cietušu cilvēku nebija. Tāpat noskaidrots, ka automašīnas “Volvo” vadītājs pie stūres bija sēdies alkohola reibumā, proti, vīrieša izelpā konstatēja 2,5 promiles. Turklāt vīrieša vadītajā automašīnā atradās arī bērns.

Saistībā ar notikušo Valsts policijas Valkas iecirknī ir sākti divi administratīvā pārkāpuma procesi – viens par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā, savukārt otrs par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicjas nodaļas priekšnieks Jānis Lūks norāda: “Mēs bieži atgādinām un uzsveram, cik ļoti svarīgi ir parūpēties par bērnu drošību, pārvadājot tos transportlīdzeklī. Un tas ir absurdi, ka vēl aizvien nākas saskarties ar bezatbildīgiem un vienaldzīgiem pieaugušajiem, kuri pie transportlīdzekļa stūres sēžas alkohola reibumā. Braukšana reibumā – bezatbildība augstākajā pakāpē, īpaši, ja mašīnā ir arī bērns!”

Valsts policija vēlreiz uzsver, ka alkohols un jebkāda veida transportlīdzekļu vadīšana ir divas nesavienojamas lietas, turklāt šīs negadījums kārtējo reizi apstiprina, ka iereibis transportlīdzekļa vadītājs apdraud ne tikai pats savu veselību un dzīvību, bet arī rada draudus citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Policija atgādina, ka pirmsskolas vecuma bērni vēl nav patstāvīgi ceļu satiksmes dalībnieki, par viņiem atbild vecāki, kuriem ir jārūpējas, lai tiktu ievēroti visi pārvadāšanas noteikumi. Tieši pieaugušie ir tie, kas veido bērnu attieksmi pret drošības noteikumu ievērošanu, vispārliecinošāk – ar savu piemēru.