Ziņas

Kriminālziņas

Iereibis autovadītājs policistam dod 50 eiro kukuli

Vakar, 8.jūnijā, Madonas novadā, Madonā policisti apturēja kādu autovadītāju, kurš pie transportlīdzekļa stūres sēdies alkoholisko dzērienu ietekmē, taču vīrietis, vēloties izvairīties no administratīvās atbildības, policistiem deva kukuli.

8.jūnijā tika saņemta informācija, ka Madonas novadā, Madonā kāds “Volvo” vadītājs agresīvi piedalās ceļu satiksmē, ar savu braukšanas stilu apdraud citus satiksmes dalībniekus, kā arī automašīnas vadītājs, iespējams, alkoholisko dzērienu ietekmē. Izbraucot policijas norīkojumam, minētā automašīna tika pamanīta Madonas pilsētā. Pārbaudot vadītāju, konstatēts, ka vīrietis pie stūres sēdies alkoholisko dzērienu ietekmē, proti, 1,97 promiles. Lai izvairītos no administratīvā pārkāpuma reģistrēšanas, vīrietis policistiem deva 50 eiro kukuli.

Par kukuļa piedāvāšanas faktu ir uzsākts kriminālprocess par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai apsolītāja interesēs.

Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Tāpat Valsts policija atgādina, ka alkohols un jebkāda transportlīdzekļa vadīšana ir pilnīgi nesavienojamas lietas. Ja esi lietojis alkoholu – pie stūres nesēdies Valsts policija aicina ikvienu satiksmes dalībnieku būt atbildīgam un pasargāt sevi un citus no neapdomīgas rīcības sekām. Nebrauc un neļauj citiem braukt reibumā!