Ziņas

Kriminālziņas

Iereibis autovadītājs policistam dod 200 eiro kukuli

Vakar, 3.februārī, Madonas novadā, Praulienas pagastā policijas amatpersonas apturēja kādu autovadītāju, kurš pie transportlīdzekļa stūres sēdies alkoholisko dzērienu ietekmē, taču vīrietis, vēloties izvairīties no administratīvās atbildības, policistiem deva kukuli.

3.februārī ap pulksten 15:00 Madonas novadā, Praulienas pagastā uz autoceļa Madona – Varakļāni policijas amatpersonas, veicot ikdienas satiksmes uzraudzību, apturēja kādu “Nissan” autovadītāju.

Apturot transportlīdzekļa vadītāju, policijas darbiniekiem radās aizdomas, ka vīrietis ir alkohola reibuma stāvoklī. Veicot alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpā, aizdomas par alkohola lietošanu apstiprinājās un vīrieša izelpā konstatētas 1,06 promiles. Lai izvairītos no nepatikšanām, vīrietis mēģināja policistiem piedāvāt 200 eiro lielu kukuli. Policisti autovadītāju aizturēja un pret viņu sākts kriminālprocess.

Par kukuļa piedāvāšanas faktu ir uzsākts kriminālprocess par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai apsolītāja interesēs.

Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Tāpat Valsts policija atgādina, ka alkohols un jebkāda transportlīdzekļa vadīšana ir pilnīgi nesavienojamas lietas. Ja esi lietojis alkoholu – pie stūres nesēdies Valsts policija aicina ikvienu satiksmes dalībnieku būt atbildīgam un pasargāt sevi un citus no neapdomīgas rīcības sekām. Nebrauc un neļauj citiem braukt reibumā!