Ziņas

Sabiedrība

Iepazīstinās ar Valmieras “pilsētas vārtu” idejām

Piektdien, 22.jūlijā, no plkst.13 līdz 16 Valmierā, bijušajā Mākslas vidusskolas ēkā Voldemāra Baloža ielā 5, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes studenti prezentēs šonedēļ vasaras plenērā tapušās idejas par to, kādiem būtu jāizskatās astoņiem Valmieras “pilsētas vārtiem”.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare, nedēļas sākumā Valmierā ieradās 12 RTU studenti. Jaunieši uzzināja par uzņēmējdarbību Valmierā, vides politiku, izglītības, sporta iespējām, projektiem un citiem nozīmīgiem rādītājiem, kā arī devās ekskursijā un guva ieskatu Valmieras vēsturē. Studentiem netika doti konkrēti uzdevumi, lai neierobežotu viņu ieceres.

Piektdien no plkst.13 visiem interesentiem būs iespēja gūt plašāku ieskatu studentu paveiktajā un iepazīties ar piedāvātajām idejām.

Valmierā ir astoņi “pilsētas vārti” – Rīgas ielas, Valkas ielas, Tērbatas ielas, Raiņa ielas, Matīšu šosejas, Cēsu ielas un divi Cempu ielas “pilsētas vārti”. Valmieras pilsētas ilgtspējīgas attīstības stratēģijā 2015.-2030.gadam noteikts, ka “pilsētas vārti” ir vieta, kurā notiek iepazīšanās ar Valmieru, radot pirmo iespaidu par to un aicinot pilsētā baudīt kultūru, izklaidi, kā arī saņemt kvalitatīvus publiskos pakalpojumus.