Ziņas

Sabiedrība

Ielas attīra no grants

Lai neput. Uzņēmuma "Rasmanis& Dankers"Foto: Māris Buholcs

Mūsu klimatiskajos apstākļos ir darbi, kas savā būtībā ir naudas kaisīšana vējā, bet bez tiem iztikt nevar. Proti, tā ir sniega izvešana no pilsētas ielām, ielu kaisīšana ziemā un izkaisītā materiāla savākšana pavasarī.

Negaidīti uznākušais siltuma vilnis ātri izžāvēja ielās izkaisīto granti, pilsēta sāka tīties putekļu mākoņos. Redakcija katru dienu saņem kādu tālruņa zvanu no cēsniekiem, kuri neapmierināti ar dzīvošanu putekļos, kas iespiežas mājās, pagalmos, klāj automašīnas. Cēsu novada pašvaldības Komunālās nodaļas komunālinženieris Didzis Ozoliņš stāsta, ka ielas tīra uzņēmums, ar ko noslēgts līgums par ielu apsaimniekošanu – “Rasmanis& Dankers”. Kā teikt, paši izbēra, pašiem jāsavāc.

Cēsnieki pamanījuši, ka šie darbi jau notiek, bet visi grib, lai tie ritētu ātrāk. Kāda Festivāla ielas iedzīvotāja zvanīja, lai interesētos, vai par šo ielu nav aizmirsuši. Citus gadus smiltis savāktas ātri, šogad nekas nenotiekot.

“Jau sākām domāt, varbūt pašiem jāvāc, jo neviens neliekas ne zinis. Festivāla ielā ir dzīva kustība, pa to uz lielveikaliem brauc smagās mašīnas, visa diena paiet putekļos. Siltajās pavasara dienās logus nav iespējams atvērt. Mēs taču maksājam pašvaldībai nodokļus, vai neesam pelnījuši tīru, sakoptu vidi,” teica zvanītāja.

D. Ozoliņš stāsta, ka ielu sakopšanas grafiks saskaņots ar darbu veicējiem: “Kaisāmā materiāla savākšana sākās J.Poruka ielā, jau satīrīta Gaujas iela, vēl dažas, vakar darbi notika Valmieras ielā, tad sekos citas, arī Festivāla iela. Līdz aprīļa vidum visu kaisāmo materiālu ceram savākt, viss tiks izdarīts, iedzīvotājiem pašiem tas nav jāveic.”

Viņš gan norāda uz meteoroloģisko prognozi, kas nedēļas nogalē sola aukstu laiku, pat sniegu, un varbūt atkal nāksies ielas kaisīt. Kopumā ziemas laikā izkaisīts itin liels grants apjoms, bet pavasarī visu izkaisīto savākt nevar, jo daļa ar ūdeni aizskalota lietus ūdens kanalizācijā, daļa paliek zaļajā zonā, kur to ziemā uzdzen kopā ar sniegu ielu tīrīšanas procesā. Kaisāmo materiālu atkārtoti izmantot nevar, taču pašvaldība cenšas to izmantot lietderīgi.

“Savākto granti ber ieplakās ielu malās, pēc tam pielīdzina, uzber melnzemi un iesēj zāli. Jau pērn sākām sakārtot Akmens – Birzes ielas krustojumu, šogad ceram tur pabeigt labiekārtošanu. Ja atkal notiks pilsētas rallijs, būs laba vieta, kur uzturēties skatītājiem,” stāsta D. Ozoliņš.

Jānis Gabrāns