Ziņas

Sabiedrība

Ielāps pie ielāpa – vai tas ir ceļš

Vairāk nekā 250 iedzīvotāji parakstījuši vēstuli Cēsu novada domei, kurā aicina pievērst uzmanību kritiskajam valsts ceļa Drusti – Dzērbene – Skujene posmam no Dzērbenes centra līdz bijušajai dzelzceļa stacijai.

“Šajā 3,2 kilometrus garajā posmā ir 80.gados klātais asfalta segums. Ikdienā braucot pa šo ceļu, redzam, kā tas ar katru gadu brūk. Tas notiek neatgriezeniski. Ceļa segumam kaitējumu nodarīja smagās grants kravas, kas tika vestas, lai atjaunotu segumu ceļam no Dzērbenes līdz Taurenei. To, kuri tās veda, pienākums bija ceļu savest kārtībā, bet ar    sadrupušu brauktuvi neko nevar izdarīt,” stāsta dzērbenietis Andis Baltiņš, piebilstot, ka, sniegam nokūstot, būs redzama patiesā aina.

Ikdienā pa šo ceļu ir pietiekami intensīva transporta kustība: mežizstrādātāji ved baļķu kravas, šķeldas ražotne – kravas ar šķeldu, kursē gan satiksmes, gan skolēnu autobusi, kā arī brauc iedzīvotāji. Ceļš ved gar kapsētu.

Dzērbenieši uzsver, ka asfalts ir sadrupis, ir ielāps pie ielāpa un vairs nav, ko atjaunot, lai kā ceļu uzturētāji censtos.    Vēstuli parakstījuši    ne tikai dzērbenieši, arī drustēnieši, skujenieši, taurenieši, jo viņi šo ceļa posmu izmanto  ikdienā.

“Parakstu vākšana ir sabiedrības iniciatīva, tā paužam savu problēmu. Uzskatām, ka ir kaut kas jādara, bedrīšu lāpīšana nav ilgtermiņa risinājums. Saprotam, ka daudzviet ceļi ir kritiskā stāvoklī un naudas visiem nepietiek, bet, ja nevienam neteiksim, kāda ir situācija,    nekas arī nemainīsies,” uzsver A.Baltiņš un paskaidro, ka vēstule ar parakstiem tiks nodota Cēsu novada domei, lai tā vēršas pie ceļa īpašnieka “Latvijas Valsts ceļi”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *