Ziņas

Sabiedrība

Iekavējušies Valmieras Vecpuišu parka labiekārtošanas darbi

Saistībā ar agro salu, iekavējušies Valmieras Vecpuišu parka labiekārtošanas darbi. Tos plānots pabeigt 2017.gada pavasarī, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Vecpuišu parka labiekārtošanu bija paredzēts pabeigt jau līdz šī gada beigām, taču, sala dēļ, būvdarbiem nepieciešams tehnoloģiskais pārtraukums un iesākto pārbūvi plānots pabeigt 2017.gada pavasarī. Pēdējie plānotie darbi pirms ziemas pārtraukuma ir vēsturiskā parka iekārtojumam atbilstoša dizaina laternu uzstādīšana.

Valmieras pilsētas pašvaldības nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes vadītāja Rita Jemšika stāsta, ka nākamā gada pavasarī, tiklīdz laikapstākļi būs piemēroti būvdarbu veikšanai, tiks turpināts bruģēt gājēju ietves, kā arī tiks uzstādīti soliņi, atkritumu urnas un atjaunots apgaismojums.

Kopš Vecpuišu parka pārbūves uzsākšanas, ir pabeigta daļa no pārbūves pirmajā posmā plānotajiem darbiem – veikta parka centrālās daļas elektroapgādes tīklu izbūve un Leona Paegles ielas pusē esošā stāvlaukuma bruģēšana. Gājēju ietvēm daļēji pabeigta apmaļu likšana, kā arī uzsākta to bruģēšana. Parkā ir atjaunota lietus kanalizācijas sistēma un veikta infiltrācijas aku un gūliju izbūve.

Vecpuišu parka 1.kārtas labiekārtošanas darbus atbilstoši iepirkumu rezultātam veic SIA “Asfaltbūve” par kopējo summu 203 483 eiro, bet apgaismojuma izbūvi – SIA “Woltec” par kopējo summu 67 318 eiro. 68 000 eiro no kopējām parka atjaunošanai nepieciešamajām izmaksām tiek segti no valsts mērķdotācijām pašvaldību pasākumiem.

SIA “Asfaltbūve” dibināta 2008.gadā un tās pamatkapitāls ir 2 840 eiro. Uzņēmums pieder Mārim Lavrinovičam. SIA “Asfaltbūve” apgrozījums pērn bija 745 039 eiro, bet peļņa – 77 645 eiro, liecina portāla “Firmas.lv” dati.

Savukārt SIA “Woltec” dibināta 2014.gadā un tās pamatkapitāls ir 1 002 960 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir pilnsabiedrība “Kurzemes loks”. Pērn SIA “Woltec” apgrozījums bija 6 634 537 eiro, bet peļņa – 34 946 eiro.