Ziņas

Kriminālziņas

Iegādājas alkoholiskus dzērienus un nodod tos nepilngadīgu personu rīcībā

Aizvadītajā diennaktī saņemta informācija par 39 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti pieci nodarījumi pret personas dzīvību un veselību, septiņi nodarījumi pret sabiedrisko kārtību un astoņi nodarījumi pret īpašumu.

Aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēti septiņi ceļu satiksmes negadījumi, no tiem divos reģistrētas sadursmes ar mežā zvēriem Cietušo nav. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdies viens automašīnas un viens velosipēda vadītājs. Noformēti 72 administratīvā pārkāpuma protokoli, no kuriem 56 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.

30.oktobrī, pulksten 15:50, Smiltenes novadā kāds vīrietis tirdzniecības vietā iegādājās alkoholiskus dzērienus – divus alus kokteiļus – un nodeva tos nepilngadīgo personu rīcībā. Valsts policija atgādina, ka alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu nodošana nepilngadīgu personu rīcībā ir aizliegta. Par šādu rīcību tiek formēts administratīvā pārkāpuma protokols un vainīgā persona var saņemt brīdinājumu vai naudas sodu līdz 140 EUR.

30.oktobrī, pulksten 22:21, Limbažos, Zāles ielā tika apturēts kāds automašīnas “Mitsubishi” vadītājs. Vīrietis piedalījies ceļu satiksmē bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, būdams alkoholisko dzērienu ietekmē. Minimālā alkohola koncentrācija izelpā – 2,93 promiles. Vadītājam noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.