Ziņas

Sabiedrība

Iedzīvotājus aicina “neglābt” no ligzdas izkritušus putnus

Foto: no interneta

Laikā, kad izšķīlušies putnu mazuļi apgūst lidotprasmi, nereti kāds tiek sastapts uz zemes, tomēr putnu eksperti aicina iedzīvotājus “neglābt” šos putnu mazuļus. Putnu vērotājs un gredzenotājs Kaspars Funts savā blogā norāda, ka labākais, ko darīt situācijā, kad uz zemes ir atrasts putnēns, ir neaiztikt to un doties prom. Tā būs vislabākā palīdzība, jo šie putni visbiežāk nemaz neesot savu vecāku pamesti. Tas nozīmē, ka turpat vien tuvumā var atrasties putnēna vecāki, kuri turpinās viņu barot līdz lidotspējas apgūšanai un arī neilgi vēl pēc tam. Tāpēc ir svarīgi konkrēto vietu pamest, lai vecāki var turpināt mazuli barot.

Tas, ka tiek paņemts lidotspēju vēl neapguvis putnēns, nenozīmē, ka viņš tiek izglābts, norāda eksperts. Putnēna atradējs nenojauš, ka turpat tuvumā ir vecāki, kam cilvēka parādīšanās rada lieku stresu, savukārt putnu trauksmes saucieni var pievilināt plēsīgos zvērus.

Līdzīgi ir ar ligzdām – tās vislabāk iespējams pasargāt, ja neaiztiek. Gadījumā, ja ligzda tiek atrasta, labāk ātrāk doties no tās prom, nevis palikt un fotografēt vai traucēt tās iemītniekus, uzsver Funts.