Ziņas

Sabiedrība

Iedzīvotāju vēlme iesaistīties nav liela

Līgatnes novadā noslēdzies tradicionālais projektu konkurss “Sabiedrība ar dvēseli”. Pašvaldība aktīviem cilvēkiem, domubiedriem deva iespēju iesaistīties vides un infrastruktūras sakārtošanā un labiekārtošanā, izglītojošu, kultūras, sporta un sociālo pasākumu veicināšanā vai uzlabošanā. No pieciem saņemtajiem pieteikumiem apstiprināja četrus.

Atbalstu nesaņēma iecere rīkot volejbola treniņa nodarbības dabā. “Šajā konkursā svarīgi, lai iecere, kas tiek īstenota, dotu labumu sabiedrībai un būtu ilgtspējīga. Tas pamudina projektu īstenotājus arī nākamajos gados iesaistīties. Būtiski, lai ne tikai paši dara, bet sagādā līdzfinansējumu un pēc tam arī jūtas atbildīgi. Diemžēl iepriekš bijuši gadījumi, ka kāds labiekārto kādu vietu un vairāk neliekas ne zinis. Pārmetumus saņem pašvaldība,” saka novada vadītājs Ainārs Šteins un piebilst, ka nolikumā norādīts: īstenotājs apņemas uzturēt projekta ietvaros radīto objektu labā kārtībā vismaz divus gadus pēc projekta realizācijas. Pašvaldībā arī uzsver, ka diemžēl gadu no gada projektu konkursā piedalās vieni un tie paši, turklāt šogad saņemts mazāk pieteikumu nekā pērn.

Pašvaldības finansējumu šogad saņem Ķempju draudze, lai izgatavotu un uzstādītu dievnamam jaunas ārējās durvis. Divus projektus Augšlīgatnē īstenos Monta Kaļva, arī šovasar pārmaiņas skars bērnu spēļu laukumu Ošu ielā, bet Laivenē pie dīķa tiks izvietoti atpūtas zviļņi, kā arī uzstādītas attīstošās āra spēles. Savukārt Skaļupēs plānots izveidot pārvietojamo disku golfa treniņu parku ar trim groziem. Projekti jāīsteno līdz novembrim.

Projektu konkursam dome atvēlējusi 3500 eiro, viens projekts var saņemt 700 eiro finansējumu.