Ziņas

Sabiedrība

Iedzīvotāji aktīvi parakstās pret sociālā aprūpes centra “Rauna” slēgšanu

Šodien Raunas novadā novērota liela iedzīvotāju aktivitāte, kas parakstās, lai netiktu slēgta valsts sociālā aprūpes centra (VSAC) filiāle “Rauna”, aģentūru LETA informēja Raunas novada domes priekšsēdētāja Evija Zurģe.

Viņa atklāj, ka konkrēts skaits gan nav zināms, bet bijis nepieciešams printēt papildu parakstu lapas, jo tās ātri piepildās ar iedzīvotāju parakstiem.

Izteikt savu viedokli parakstoties iedzīvotājiem iespējams desmit dažādās vietās novadā – bibliotēkās, novadu veikalos, VSAC filiālē “Rauna”, kā arī novada domē.

Parakstu vākšana turpināsies līdz pirmdienas, 19.janvāra, pēcpusdienai.

Kā iepriekš aģentūrai LETA atzina Zurģe, Raunas novada dome šodien sāks vākt iedzīvotāju parakstus pret (VSAC) filiāles “Rauna” slēgšanu un iesniegs tos Saeimā. Viņa norādīja, ka pašvaldība nevar atļauties vairāk nekā 40 cilvēkus bezdarbniekus, jo mazam novadam arī tas ir liels skaitlis.

Zurģe arī minēja, ka Labklājības ministrija (LM) nemaz nebija informējusi pašvaldību un pašu centru, ka to plānots slēgt.

Tāpat Zurģe piebilda, ka jādomā arī par aprūpes centra iemītniekiem, “nevar visur pa priekšu iet tikai nauda”.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja centra “Rauna” vadītāja Lelde Buliņa, trešdien sapulcē ministrija centra darbiniekiem izteica citus darba piedāvājumus, tomēr darbinieki vēl nezina, vai tos pieņemt. Buliņa norādīja, ka vēl tiks runāts par transportu, kā darbiniekus nogādāt citās aprūpes centra filiālēs, jo par personīgajiem līdzekļiem viņi to nedarīs.

Tāpat viņa kā novada domes priekšsēdētāja uzsvēra, ka novads nevar atļauties 40 bezdarbniekus, jo no 46 centra darbiniekiem, tikai sešiem pienākas valsts pensija.

Atbildot uz jautājumu, kā saistībā ar pārcelšanos jūtas centra iemītnieki, Buliņa stāstīja, ka katrs jūtas citādi, tomēr ir tādi, kuri centrā dzīvo jau ļoti ilgu laiku un nevēlas pārcelties. Viņa uzsvēra, ka daži ir satraukti, ka, iespējams, būs jāšķiras no sava istabas biedra. “Daži ķeras apkārt un saka, ka nekur nebrauks,” piebilda Buliņa.

Jau ziņots, ka LM plāno slēgt VSAC “Zemgale” filiāli “Kauguri” un SAC “Vidzeme” filiāli “Rauna” un šo aprūpes iestāžu klientus pārvietot uz VSAC “Rīga” filiāles “Ezerkrasti” jaunatklāto korpusu, aģentūru LETA informēja LM pārstāve Marika Kupče.

Abas aprūpes iestādes tiekot slēgtas, jo tās neesot piemērotas klientu vajadzībām. LM šādi plāno uzlabot dzīves kvalitāti cilvēkiem ar smagiem garīga rakstura veselības traucējumiem.

Cilvēkus no “Kauguriem” plānots pārcelt, jo filiāles telpu platība ir neatbilstoša noteiktajām higiēnas prasībām. Tāpat šī VSAC telpas neesot piemērotas klientu vajadzībām atbilstošu sociālās rehabilitācijas pakalpojumu nodrošināšanai un saturīgai brīvā laika pavadīšanai.

Savukārt “Raunas” klientus plānots pārcelt, jo nekustamais īpašums, kurā filiāle ir izvietota, nav valsts īpašums un līdz ar to nav iespējams veikt ilgtermiņa ieguldījumus ēku sakārtošanai un nodrošināt pilnvērtīgus sociālās rehabilitācijas pakalpojumus.

LETA