Ziņas

Sabiedrība

Iedegta svece izraisa ugunsgrēku Limbažos

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 24.novembra plkst. 6.30 līdz 25.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma piecus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Vakar plkst. 19.16 tika saņemts izsaukums uz Sporta ielu Limbažos, kur daudzdzīvokļu mājas otrajā stāvā bija redzami dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dzīvoklī uz galda no sveces bija aizdegušies papīri 0,5m² platībā. Tējas svece bija novietota uz galda virsmas bez jebkādas drošas pamatnes. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās. Mājoklī ugunsdzēsēji glābēji arī nedzirdēja skanam spalgo dūmu detektora skaņu.

VUGD atgādina, ka no 2020.gada 1.janvāra mājokļi ir jānodrošina ar dūmu detektoru. Dūmu detektors, konstatējot telpā izveidojušos sadūmojumu, savlaicīgi brīdinās par ugunsgrēku. Tāpat ugunsdzēsēji glābēji aicina parūpēties par īpašu piesardzību, ja mājoklī tiek dedzinātas sveces. Vislabāk tās novietot uz stabilas un nedegošas virsmas (tai skaitā tējas sveces, sveces dažādos trauciņos u.c.). Degošas sveces nedrīkst atstāt bez uzraudzības, pat ne uz īsu brīdi un, dodoties prom vai pirms gulētiešanas, jāpārliecinās, ka sveces ir nodzēstas. VUGD aicina rūpīgi pārdomāt, kur un kā droši novietot adventes vainagu, svecītes, eglīti un citus Ziemassvētku rotājumus!

Šonakt plkst. 00.22 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Tirgotāju ielu Alūksnē, kur dega divstāvu dzīvojamās mājas starpstāvu pārsegums 70m² platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās trīs cilvēki. Notikuma vietā strādāja septiņi Alūksnes un Apes ugunsdzēsēji glābēji. Plkst. 3.51 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar plkst. 17.23 tika saņemts izsaukums uz Lejas ielu Smiltenē, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 2m² platībā. Plkst. 18.46 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 43 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem viena meža ugunsgrēka dzēšanu, 22 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.