Ziņas

Sabiedrība

Iedegsim vainagā pirmo sveci

L. Rimša teica, ka saviem darbiem pārsvarā izmanto egļu un priežu zarus, vainagus gatavo arī no sūnām un kadiķiem. Tajos izmanto arī brūklenājus, bet tikai dekorācijai, lai neizpostītu šos augus. L. Rimša izgatavojusi dažāda izmēra vainadziņus, arī pavisam maziņus, ko cilvēki pērk, lai aiznestu uz slimnīcu kādam sasirgušam draugam vai tuviniekam. Tirgū vainagus vairāk pērk privātpersonas, bet iestādes pie izgatavotāja tos pasūta, izvēloties izmēru un pušķojumu.

Ziedu salona “Lauma” floriste Inese Arnīte pastāstīja, ka aktīva interese par Adventes vainagu iegādi ir jau visu šo nedēļu. Salonā piedāvā

pat kvadrātveida vainagus. Tie izgatavoti gan no mākslīgiem, gan dabas materiāliem. Savdabīgs vainags darināts no kastaņiem, ozolzīlēm un koku mizām, dekorēts ar ananasa šķēlītēm un ogām. I. Arnīte atzīst, ka, izgatavojot vainagus, tiek domāts, lai ikviens, kurš vēlas, varētu Adventes vainagu iegādāties, neraugoties uz naudas daudzumu kabatā.

Savukārt bērnu un jauniešu centrā jau atvērta Adventei veltīta izstāde, kurā līdz Ziemassvētkiem ik dienu eksponāti mainīsies. Vizuālās un lietišķās mākslas metodiķe Sandra Egle pastāstīja, ka izstādi veidojuši floristikas, rokdarbu un keramikas pulciņa dažāda vecuma dalībnieki.