Ziņas

Sports

Iedegs Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādes lāpu

Šodien plkst.14 Ventspils pludmalē pie Dienvidu mola notiks Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādes lāpas iedegšanas ceremonija, aģentūru LETA informēja Ventspils Sporta pārvaldes sporta metodiķis Kārlis Gubāts.

Svinīgo lāpas iedegšanas ceremoniju atklās Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis, kurš lāpu aizdegs un nodos Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja 1.vietniekam infrastruktūras jautājumos Jānim Vītoliņam (“Latvijai un Ventspilij”). Tad lāpa tiks nodota 2015.gada olimpisko spēļu organizatoriem – Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājam Jānim Baikam (“Valmierai un Vidzemei”) un Cēsu novada domes priekšsēdētājam Jānim Rozenbergam (V), kuri savukārt to nodos tālāk Ventspils sportistiem.

Ievērojot olimpisko spēļu tradīcijas, pēc iedegšanas pludmalē lāpa sāks ceļu pa Ventspils nozīmīgākajām vietām, lai tālāk ceļotu uz Valmieru, kur 3.jūlijā notiks Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādes svinīgā atklāšanas ceremonija.

Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde ir valsts mēroga sporta sacensības, kurās piedalās novadu un republikas nozīmes pilsētu komandas. Sacensību mērķis ir noteikt labākos Latvijas jaunos sportistus olimpiskajos sporta veidos. Vienlaikus sportisti sacenšas par tiesībām pārstāvēt Latviju Eiropas Jaunatnes olimpiādē. Ņemot vērā olimpiādes vērienu un prasības, ka vismaz 65% no programmā iekļautajiem sporta veidiem jānotiek pašvaldības teritorijā vai to pašvaldību teritorijā, kas robežojas ar Olimpiādes rīkotājām, Valmieras pilsētas un Cēsu novada pašvaldība vienojās kopīgai tās organizēšanai.

Valmierā norisināsies šādi sporta veidi: badmintons, bokss, futbols, handbols, peldēšana, svarcelšana, vieglatlētika, mākslas vingrošana un volejbols un pludmales volejbols. Savukārt Cēsīs – basketbols, cīņa, džudo, galda teniss, loka šaušana, paukošana, MTB un šosejas riteņbraukšana, tekvondo un teniss. Burtnieku novadā notiks sacensības burāšanā, golfā un BMX riteņbraukšanā, bet Kocēnu novadā – jātnieku sportā, regbijā un triatlonā.

Sacensības airēšanā norisināsies Jūrmalā, smaiļošanā un kanoe – Limbažu novadā, šaušanā – Valkas novadā, bet sporta vingrošanā – Rīgā.

2013.gadā Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde norisinājās Ventspilī, 2011.gadā – Jūrmalā, bet Valmiera olimpiādes dalībniekus jau uzņēma 2009.gadā. Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde notiek vienu reizi divos gados.