Ziņas

Sports

IBU kauss biatlonā

Gadu mijas pārtraukums iestājies arī biatlona sacensību kalendārā,    cerams, ka omikrons neatstās nopietnākas sekas uz tālākajiem plāniem, jo nav vairs aiz kalna Pekinas olimpiskās spēles.

Aizvadītās nedēļas nogalē notika gan kārtējais Pasaules kausa (PK) posms, pēc kārtas jau ceturtais, gan IBU kausa trešais posms. Mūsējā Baiba Bendika šoreiz PK posmā nestartēja, jo svarīgāk bija atgūt veselību. Lai gan, kā pati atzina, labprāt izbaudītu pilnu trasi ar skatītājiem un lieliskiem kalnu skatiem fonā. Tiešām, pēdējās sezonās tā bija neierasta aina, Francijā bija skatītāju pilnas tribīnes un arī trases malās vai visā garumā sportistus atbalstīja līdzjutēju tūkstoši. Skats kā pirms pandēmijas.

Tikmēr IBU kausā startē arī mūsējie Rūdis Balodis un Annija Sabule, demonstrējot itin labu sniegumu. Dāmām 15 km individuālajā distancē A. Sabule četrās šautuvēs pieļāva trīs kļūdas, finišējot 60.vietā, no uzvarētājas atpaliekot septiņas ar pusi minūtes. Kopumā finišēja 104 dalībnieces.

Vīriem individuālajā distancē 20 km vecpiebaldzēns R. Balodis 115 dalībnieku konkurencē finišēja 43.vietā. Četrās šau­tuvēs viņš pieļāva tikai vienu kļūdu, nesašauts palika viens mērķis pēdējā šautuvē, un uzvarētajām zaudētas nepilnas piecas minūtes.

Labs veikums viņam arī sprinta distancē. Rūdis apliecināja    šaušanas prasmi, sašaujot visus desmit mērķus, un 117 dalībnieku vidū ierindojās 56.vietā, 2,21 minūti aiz uzvarētāja. A. Sabule sprintā kļūdījās vienu reizi, ieņemot 70.vietu 103 dalībnieču vidū. Uzvarētājai viņa zaudēja 3,21 minūti.

Abi startēja arī pāru stafetē, kur finišēja 18.vietā 22 komandu konkurencē. Latvieši bija pēdējie, kas netika apdzīti par apli. Neveiksmīgs bija pirmais etaps, ko veica A. Sabule, jo pirmajā šautuvē viņai pat ar rezerves pat­ronām neizdevās aizvērt visus mērķus un nācās veikt divus soda apļus. Taču šī neveiksme neietekmēja tālāko sniegumu, otrajā šautuvē un arī turpmāk vairs soda apļos braukt nenācās. R. Balodis savā pirmajā etapā divās šautuvēs izmantoja tikai vienu rezerves patronu, A.Sabule savā otrajā etapā – divas rezerves pat­ronas, bet R. Balodis noslēdzošajā etapā – trīs rezerves patronas.  Tagad pārtraukums, bet jau pirmajā nedēļā pēc gadu mijas PK atsāksies Oberhofā (Vācija), bet IBU kauss – Slovākijā.